Duchowość,Rozwój

1 z 3 = 5 – 2 – 1

1 z 3Jaki Talent chciałbyś otrzymać? Pięć, Dwa, Jeden równy sumie zarobków otrzymywanych w ciągu piętnastu lat, czy po prostu taką sumę kasy?

Takie Talenty to ogromna wartość dla otrzymujących od Darczyńcy. Pytanie brzmi, czy potrafił byś, czy teraz potrafisz przemienić je w swój sukces? Robert Kiyosaki piszę, że większość ludzi, którzy otrzymują duże zarobki, wygrywają w różnego typu loteriach nie są w stanie utrzymać ich, a tym bardziej je rozmnożyć. Jaki jest tego powód? Nie są przygotowani, wyuczeni do gromadzenia i rozwijania takich zasobów. Tak samo ma się rzecz do ludzi, którzy nie odkryli swoich Talentów i możliwości, a starają się sami góry przenosić.

O to kilka takich wymówek, które powodują, że nie są w stanie tego dokonać:

– rozwijałbym swoje zdolności, ale mam szefa, który gasi moje inicjatywy

– poszukałbym innej pracy, lecz potrzebuję pieniędzy / bezpieczeństwa / wygody tej, którą mam

– postarałbym się o większą bliskość w małżeństwie, jednak mojej żonie na tym nie zależy,

– zatroszczyłbym się bardziej o rozwój duchowy, ale nie mam czasu

– z pewnością wykorzystałbym bardziej swój potencjał, gdyby ktoś zechciał mną pokierować

– kiedy poczuję się pewny siebie, wtedy spróbuję użyć swego daru

– kiedy mój szef udzieli mi więcej wsparcia, wtedy się będę rozwijał

– kiedy mój mąż będzie bardziej skłonny do współpracy, wtedy postaram się być lepszą żoną.

Jak pisze John Ortberg „ …całe życie możemy czekać na to KIEDY, które nigdy nie nadchodzi.” Skąd wiesz, czy to nie jest dla Ciebie właśnie szansa, która może znowu szybko nie nadejść? Talenty, Dary są unikatowe tylko dla Nas. Nikt takiego samego w 100% daru nie otrzymał. Mnie go dano!!!

W momencie, gdy właściciel Talentów, Darów powróci, to zapyta mnie, Ciebie, każdego z Nas z osobna: Co zrobiłeś z Darem, który otrzymałeś za darmo? Pamiętaj, że otrzymując dany Talent i dobrze go wykorzystując, możesz dostać w spadku kolejne dla swojego rozwoju i rozwoju innych.

„ Pan wróci. Rozliczy się z każdym – ze wszystkimi dyrektorami, naczelnikami, prezesami, premierami, znanymi dziennikarzami TV, radia, matkami, ojcami, hydraulikami i nauczycielami, z Tobą i ze mną.” John Ortberg.

Nie obudź się z ręką w nocniku, albo z pilotem w ręku, gdy przyjdzie Właściciel po swoją własność! To, co otrzymasz w zamian, zależy od Ciebie samego. Jeżeli nie wiesz, jak odnaleźć swój Talent, jak go rozmnożyć, to zapraszam na mojego bloga po porady ( Życie to Pasja na Maxa lub skorzystaj z wiedzy i doświadczenia dobrego Coacha, Mentora Rozwojowego.

Wojciech Maćkowski

Nazywam się Wojciech Maćkowski z wykształcenia jestem nauczycielem. Przez 7 lat pracowałem w szkole podstawowej w świetlicy szkolnej, następnie założyłem swoją działalność rozrywkową, którą zajmowałem się 5 lat. To jednak nie było moje powołanie. Po burzliwych latach „złego prowadzenia się” postanowiłem znaleźć moje prawdziwe JA. Odkryłem je, moje pasje, talenty całkiem niedawno biorąc udział w Akademii Rozwoju Człowieka w Gdyni u Pani Haliny, gdzie poznałem moje powołanie – bycie Trenerem Motywacyjnym, Motywatorem, Nauczycielem. Biorąc udział w konferencjach, rekolekcjach upewniłem się, co do mojego powołania. Poprzez różnego typu szkolenia w Akademii Rozwoju Człowieka, konferencje, szkolenia m. in. z Andrzejem Burzyńskim dokształcam się w tym kierunku, aby móc rozpocząć moje powołanie z młodymi i dorosłymi. Jedną z moich Pasji jest również prowadzenie bloga rozwojowego www.zycietopasjanamaxa.pl. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam!!!

Komentarze