Biznes,Kreatywność

33 miliony królików

ZOOCAST_logo_silver-shadowCzy wiesz że…

Dwie pary królików mogłyby dać …33 miliony królików! Oczywiście pod warunkiem że miałaby je czym wykarmić. No i nie zginęły by od naturalnych wrogów.

W 1859 roku do Australii przywieziono pierwsze króliki z Europy. Sprowadzono je by dostarczyć rozrywki amatorom polowań. Niestety zwierzyna w krótkim czasie stała się łowcą.

Z 24 przywiezionych sztuk w 6 lat powstało 2 mln.

Przez cały XX wiek w Australii nie szczędzono środków – sidła, ogrodzenie na 1830km, wirusy, chemia, broń biologiczna – by zwalczyć populacje która w 1950 roku wynosiła 600mln sztuk! Mimo tego iż znacznie udało się pokonać i wytępić większość królików to pozostały szkody przez nich zrobione oraz…kolejne zwierzęta które sprowadzone do Australii, zaczęły siać spustoszenie np. toksyczna ropucha olbrzymia….

Ale o tym to już może kiedy indziej.

 

A pisze o tym by ci przedstawić… RADIO dla pasjonatów zoologii.

Sam go założyłem lecz mam nadzieję ze sam go nie będę prowadził :)

 

Nagrałem kilka słów by powiedzieć co będziesz mógł słuchać już od 1 maja 2014.

No tak – nie kliknąłeś w linka. Zachęcę cie – jeżeli wejdziesz na tę stronę odbierzesz darmowy e-book „Cudowne przypadki zoologiczne” – wywiad z ciekawym pasjonatem zoologii w Polsce.

Albo…

Czy wiesz że chomiki mają 40% większą tolerancję na alkohol niż człowiek.

Mam nadzieję że nie będziesz tego za chwile sprawdzał.

Skoro mowa o piciu, to w możliwości wytrzymania bez wody – wielbłąda wyprzedza…szczur.

ZOOCAST_video-plansze-do-jingli_SABA-36

Saba i ja. Pies nie mój ale ja też nie należę do psa. Więc ostatecznie rachunki się wyrównały ;)

A tak właśnie szukamy daleko a pod nosem (może to nie najlepsze powiedzenie) mamy zwierzę które dłużej potrafi przeżyć bez wody.

Podejrzewam ze nie wiedziałeś o tym.

 

Jakoś tak ciągle zapamiętuję takie ciekawostki. Czasami nie zapamiętam na co chory jest kot klienta ale przez następne kilka lat będę wszystkim opowiadał że miauczenia kota ma tę samą częstotliwość co diesel.

 

Jakby to miało jakieś znaczenie….

Dziś już rozumiem że ma…

takie ciekawostki i wiele innych usłyszysz już niedługo w internetowym radio dla pasjonatów zoologii….

Pamiętaj o odebraniu darmowego e-booka „Cudowne przypadki zoologiczne”

 

Krzysztof Burzyński

www.strefazoo.info

www.strefazoo.pl

www.zoocast.pl

Krzysztof Burzyński

Od 2003 roku w branży zoologicznej, współzałożyciel 6 sklepów zoologicznych, twórca autorskiego programu szkoleniowego dla nowych pracowników, współtwórca programów rekrutacyjnych, Twórca internetowego radia zoologicznego www.zoocast.pl Autor książek: “Tajemnice skutecznej rekrutacji w zoologii”, "Jak skutecznie sprzedawać w sklepie zoologicznym", "Jasna Strona mocy, czyli wywołać i utrwalić wartość człowieka", "Rekrutacja. pracownik szyty na miarę" Autor licznych poradników i publikacji z zakresu biznesu zoologicznego. Doradca branży zoologicznej www.strefazoo.info i www.strefazoo.pl oraz doradca relacji w biznesie i życiu www.krzysztofburzynski.pl

Komentarze