Podróże

7 lat bez SLOTu

Byłeś tu 7 lat temu? Zapytał mnie zaskoczony SLOT-owicz – co się zmieniło od tego czasu? Po chwili zastanowienia stwierdziłem że…NIC.

I bynajmniej nie było to stwierdzenie negatywne. Minęło kilka lat. Zmieniłem się ja, moje oczekiwania wobec SLOTu ale cały czas jest ta sama atmosfera.

Dla niewtajemniczonych: Festiwal SLOT. To co roku 5 dni. Specjalne 5 dni. Ponad 100 różnych warsztatów, koncerty w każdym możliwym klimacie muzycznym, wykłady, 24 godzinna możliwość by nie spać bo zawsze jest co robić, ludzie no i atmosfera. Ta szczególna, którą opisać się da wtedy kiedy tam jesteś.

Tutaj Możesz wysłuchać całego podcastu na temat SLOTu 2015

 

11701180_1029009397109725_7227335103459311132_n

Jak się dobrze przyjrzysz zobaczysz Szymona. Mojego 7 latka który właśnie przegląda informator SLOtu

Atmosfera w której kilka lat temu oczekiwałem by jak najwięcej wsiąść dla siebie z tego co tam zastałem. Nie dało się pójść na wszystkie warsztaty, ale te na których byłem wykorzystałem maksymalnie (to były warsztaty kabaretowe a ja nie miałem zielonego pojęcia jak to jest być w kabarecie – wiec wysysałem każdą informacje od prowadzących by zrozumieć wszystko. Owocem był występ w kawiarni w wirydarzu. Pierwszy kabaretowy. Jak się okazało po latach nie ostatni choć już w nieco innej scenerii, mieście i klimacie)

Coś jednak się zmieniło. Zmieniło się moje życie. Przy moim boku znalazła się żona i dwójka dzieci. To wystarczająco by życie wywróciło się do góry nogami :)

Dzieci podrosły, żona coraz młodsza i piękniejsza więc w tym roku postanowiliśmy z całą rodziną udać się pod namiot na festiwal SLOT. Bynajmniej nie tylko w celach rekreacyjnych. To co się zmieniło to chęć nie tylko brania ale i dawania. Pojawił się pomysł na warsztaty. Na czymś na czym się znam, choć paradoksalnie …ale o tym zaraz.

11705335_1029007903776541_6833799438699754704_n

Język korzyści to nie ładne CV, to coś więcej…czyli warsztaty „Jak skutecznie i kreatywnie szukać pracy”

Poprowadziłem warsztaty „Jak skutecznie i kreatywnie szukać pracy” . Z punktu widzenia osoby która sama rekrutuje  do pracy. Ale też z punktu widzenia osoby która…nie ma pracy. Oczywiście w rozumieniu pracy etatowej. Pracę stworzyłem i stwarzam sobie sam. Więc nie pracuję na etacie – znajduję klienta i z nim współpracuję. To nieco inny sposób myślenia.

Tak wiec przez cztery dni starałem się pokazać że:

– dobra praca to ta w której się spełniasz. Więc wypełnialiśmy testy osobowościowe by dowiedzieć się więcej o naturalnych zdolnościach

– próbowaliśmy zobaczyć jak myśli pracodawca i jakie pytania mogą się z niego „wydobyć”

– Dla tych którym nie wystarczała praca etatowa -ustalaliśmy jaki „produkt” niosą z sobą i jak je wypromować

– w ostatni dzień rozmawialiśmy o internecie i jak blog i newsletter wpływa na promocję produktu.

To były ciekawe momenty, Na przykład jak ten po wypełnieniu testu osobowości. Odbyła się praca w grupach wg. typów osobowości. Co ciekawe najdłużej prace wykonywali sangwinicy – którzy są z założenia szybcy w działaniu.

Stało się inaczej gdyż zabrakło w ich grupie…słuchaczy. Sangwinicy mają to do siebie że uwielbiają mówić i wyrażać swoje zdanie. Tak wiec w grupie takiej każdy miał coś do powiedzenia. A to spowodowało długi czas oczekiwania na rozwiązanie zadania

Jak zwykle życie weryfikuje jednostki w pracy grupowej.

Dzielenie się swoja wiedza to tez umiejętność, dlatego tez cenię sobie bezpośredniość kontaktu na festiwalu. Tu nikt nie był bo musiał i każdy mógł powiedzieć swoje zdanie. To bezcenne. Dziś wiem jak można lepiej zrobić te warsztaty. A to wszystko dzięki SLOT-owi :)

Moje dzieciaki sie odnalazły na festiwalu, ja z żoną – po tylu latach pauzy – również.  Już nie kręci nas siedzenie do rana i dużo czasu spędzaliśmy na polu rodzinnym… cały czas jednak są ludzie i to oni nadają charakteru temu miejscu. Po 7 latach nie zmieniło sie NIC. To znaczy wszystko jest tak jak powinno być a ja odnajduję inne aspekty SLOTu które mnie wkręcają na nowo w to miejsce.10984483_1029010910442907_4029690604890503114_n

By nie przedłużać zapraszam do posłuchania podcastu z tegorocznej relacji SLOT-owej.

A wszystkich zainteresowanych nagraniami z warsztatów „Jak skutecznie i kreatywnie szukać pracy” zapraszam do zapisania się na newsletter i do śledzenia fanpaga JasnaStronaMocy gdzie będę informował o ukazaniu się fragmentów nagrań.

 

 

 

 

 

Podsumowanie:

O tym były warsztaty

Tu relacji ze SLOTów sprzed kilku lat

Znajdziesz mnie na:

Facebooku, Golden Line, Linkedin i słuchając audycji Jasna Strona Mocy w radiu Kontestacja

 

Krzysztof Burzyński

Dostępny doradca

Krzysztof Burzyński

Od 2003 roku w branży zoologicznej, współzałożyciel 6 sklepów zoologicznych, twórca autorskiego programu szkoleniowego dla nowych pracowników, współtwórca programów rekrutacyjnych, Twórca internetowego radia zoologicznego www.zoocast.pl Autor książek: “Tajemnice skutecznej rekrutacji w zoologii”, "Jak skutecznie sprzedawać w sklepie zoologicznym", "Jasna Strona mocy, czyli wywołać i utrwalić wartość człowieka", "Rekrutacja. pracownik szyty na miarę" Autor licznych poradników i publikacji z zakresu biznesu zoologicznego. Doradca branży zoologicznej www.strefazoo.info i www.strefazoo.pl oraz doradca relacji w biznesie i życiu www.krzysztofburzynski.pl

Komentarze