Dziecko

Autyzm świat wielkich emocji

Moim marzeniem jest aby widzieć środowisko rodzin dzieci z autyzmem, lekarzy, terapeutów i szkół spójnie współpracujące ze sobą. Wspierające się wzajemnie aby efektem końcowym było dobro dziecka i wsparcie go przez otaczające go społeczeństwo.

Jest to świat wielkich i skrajnych emocji. Dla rodziny, z powodu ogromnego braku poczucia stabilności i wsparcia. Samotnej walki i drogi w codziennych zmaganiach. Nieprzychylności urzędów i instytucji

Dla szkół, z powodu często braku specyficznej kadry, wsparcia specjalistów, niemocy poradzenia sobie z problemem danego dziecka.

Dla lekarzy, terapeutów często z powodu braku funduszy, czasu na doszkolenie, ograniczające przepisy, limity, czasem i braku chęci pomocy, itp.

Dla społeczeństwa zrozumienia i akceptacji. Nie krytycznego i osądzającego spojrzenia wynikającego z niewiedzy, nieświadomości, niechęci przed tym co inne, niepasujące do obrazu naszego świata.

Cały ten młyn kręci się wokół potrzebującej osoby, której obce są te wszystkie uwarunkowania. Której potrzebna jest pomoc na już „na zaraz” bo czas nie działa na jej korzyść. Bo katastrofalne w skutkach jest zaprzestanie terapii, leczenia, wsparcia, akceptacji, zrozumienia. Tego wszystkiego, co potrzebne w codzienności aby funkcjonować, rozwijać się i w efekcie końcowym być dla społeczeństwa darem.


Jeśli potrzebujesz informacji w sprawie autyzmu, diagnozy, pokierowania rodzica dziecka z autyzmem skontaktuj się ze mną pod adresem annakowalczyk99@wp.pl

Anna Kowalczyk

Od 10 lat mieszkam na mazurach. Uczę angielskiego, jest to moje hobby i sposób zarabiania na życie. Z zafascynowaniem zgłębiam tajemnicę autyzmu wczesnodziecięcego ze względu na zaburzenie mojego synka Jakuba.

Komentarze