Rozwój

Beton na stopach

Dochodzi do momentu, gdy beton na stopach narasta, narasta, czuję jakby niemalże betonowe wiadra przyczepiły mi się do stóp i już nie zdołam zrobić ani jednego kroku, ani pół centymetra naprzód.

To takie chwile, gdy wydaje mi się, że straciłam kontrolę nad czymkolwiek co mnie dotyczy, zewnętrzne siły i czynniki ogarnęły mnie i moje myśli, nie wiem jak raczkować po ziemi, a co dopiero zrobić jakiś krok. Ciężar wiader u stóp powoduje, że stoję w miejscu.

Wtedy nogi zostają gdzie stały, tułów przesuwa się lekko w przód. Powoduje to upadek prosto na twarz.   BUM! I leżę.

Mogę szybko wstać otrzepać tyłek i udawać, że nic się nie stało, może nikt nie zauważy, że „rypsnęłam”. Mogę też poleżeć chwilę zgodnie z mottem – co nas nie zabije to nas przeczołga, trochę sponiewiera i w końcu być może wzmocni. Mogę też odbudowując swoją siłę wewnętrzną wysunąć prawą nogę naprzód i dźwignąć kolana w górę, wstać robiąc krok do przodu. Każdy upadek, a właściwie podniesienie się z niego, w efekcie powoduje, że przesuwam się w konkretnym kierunku. Poznaję doskonale grunt, na który leżałam co jeśli Bóg pozwoli sprawi, że nie potknę się w podobnym miejscu.

Doskonale podobną myśl rozwinął i przekazał Darren Lacroix – mój współ-klubowicz Toastmasters International w swojej mistrzowskiej mowie z 2001 roku pod tytułem „OUCH!” czyli „AŁĆ”

Posłuchajcie polecam /filmik w języku angielskim/

darren

szlakprzezswiat.pl

Magdalena Derejczyk - podróżniczka, szkoleniowiec, dydaktyk, life-surfer ... Znana z blogów: www.szlakprzezswiat.pl oraz www.szlakiswiata.blogspot.com Odwiedziła dotychczas 50 krajów. Przejechała 2 tys. kilometrów rowerem po Andach, pływała motorówką "na stopa", odwiedziła dwa razy głębszy kanion niż Wielki Kanion Kolorado, przejechała motocyklem najwyższą przejezdną przełęcz na świecie. W Indiach mieszkała ponad 6 miesięcy. Jej ostania podróż po Karaibach, Ameryce Południowej i Azji trwała 11 miesięcy i zaowocowała przerodzeniem się podróżowania w sposób na życie. Obecnie buduje świadomość świata podczas warsztatów i prelekcji dotyczących wielokulturowości i podróży, poszerzając horyzonty słuchaczy, budując ich postawę tolerancji i otwartości na świat.

Komentarze