Rozwój

Charakter

Staram się nie oceniać ludzi jedynie po tym, co mówią lecz przypatruję się temu, co robią. Czy czyn jest spójny z krasomówczą mową, czy rzeczywiście dopełniają obietnic, założeń. Czy są konsekwentni w postanowieniach, czy poprzestają na narzekaniu i goryczy.

Doświadczenia, często te trudne, wzbogacają nas w mądrość życiową, wyciszają, uczą pokory, dystansu i zmieniają nas z biegiem lat. To jak przez nie przejdziemy odzwierciedla nasz charakter.

A jaki ma on być? Jaki jest ten idealny? Myślę, że również z biegiem lat zmienia się nasze przekonanie. Rebelia, którą kiedyś myliłam z przebojowością, co prawda pomogła mi osiągnąć wiele ale i kosztowała mnie sporo. Tak jak i pokora pomieszana z uległością i zagubieniem wyrwała szmat z lat mojego życia.

Chciałabym nauczyć syna wytrwałości i wiary w siebie. Aby stał się dobrym i mądrym człowiekiem.
W zasadzie podjęłam taką decyzję, zmierzam do tego celu od kilku lat i nie przestanę do puki starczy mi sił.

Kiedy ktoś mówi ci, że nie dasz rady, wręcz na przekór rób to dalej. Pamiętam kiedy mój były mąż przed rozwodem podkreślał, „nie dasz sobie rady sama wychować dzieci”, zadziałało to jak płachta na byka. Dziś jestem dumna ze swojej konsekwencji bo nie tylko wychowałam dzieci ale i wychowałam syna z autyzmem na niesamowitego, dzielnego i odkrywczego młodego człowieka ale i córkę, która musiała się zmierzyć z ciężarem upośledzenia brata. Kiedy znajomi odwracali się ode mnie bo Kuba rujnował życie towarzyskie, przyjaciel podkreślał, „to próba ognia, tylko ci którzy są prawdziwi pozostaną przy tobie”. I tak rzeczywiście się stało. Z doświadczenia w doświadczenie z trudności w trudność rośniemy dalej w siłę :) Przed nami nowe wyzwania, nowe lekcje życia, nowe refleksje i wciąż to, co najlepsze.

Z nowym rokiem takich oczekiwań nam wszystkim życzę, dodam również
„Jesteś na właściwej drodze, musisz tylko wytrzymać tempo”

a to motywujący filmik aby nie poddawać się w tym, co robisz

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować pisz na adres: annakowalczyk99@wp.pl

Anna Kowalczyk

Od 10 lat mieszkam na mazurach. Uczę angielskiego, jest to moje hobby i sposób zarabiania na życie. Z zafascynowaniem zgłębiam tajemnicę autyzmu wczesnodziecięcego ze względu na zaburzenie mojego synka Jakuba.

Komentarze