Biznes,Rozwój

Dlaczego i jak prowadzić bloga?

    titanic i arka

„Każdy człowiek, ma przesłanie, które w sobie niesie” pamiętam,  swoją ekscytację, kiedy pierwszy raz usłyszałem te słowa. Dokładnie tak jest pomyślałem. Głęboko w to wierzę, że nasze życiowe doświadczenia, pasje, zdolności, umiejętności które nabyliśmy są po to, aby dzielić się nimi. „Nie pozwól tragediom w swoim życiu, aby wydarzyły  się  na daremnie” powiedział kiedyś jeden z moich znajomych.  Jeżeli sam przeszedłeś coś trudnego i bolesnego, to pomóż innym, którzy przechodzą to samo. Jeżeli coś osiągnąłeś – zrób to samo. Jeżeli interesujesz się czymś co nadaje blasku twojemu życiu – opowiedz o tym innym.

Zacznij od tego, że wypiszesz sobie powody, dla których jest ważne  abyś podzielił się tym z innymi. Zadaj sobie pytania:

  • czym mogę się podzielić?
  • co zmieniło moje życie?
  • dlaczego jest to potrzebne innym?
  • jak może to zmienić ich życie na lepsze?

Całemu temu zagadnieniu poświęciłem cały cykl wpisów na moim blogu: http://andrzejburzynski.pl/blog/kategoria/jak-zarabiac-na-swojej-wiedzy/

Dzisiaj chcę się podzielić z tobą kilkoma praktycznymi wskazówkami na temat „JAK REGULARNIE PISAĆ NA BLOGU?” Przede wszystkim określ, na jaki temat chcesz pisać. Wybierając nazwę domeny możesz określić się:

Tematycznie oznacza, że nazwa bloga zapowiada już jego główne przesłanie.

Natomiast jeżeli dasz w nazwie imię i nazwisko to możesz być bardziej elastyczny w kształtowaniu jego treści.

Jak więc zacząć?

Kto nie ma planu ten planuje porażkę.”

Oczywiście,  że plan powinien być elastyczny, ale powinien być.

Jak zacząć?

Wypisz sobie wszystkie tematy, na jakie chciałbyś pisać.  Następnie posegreguj je tematycznie. W ten sposób masz listę tematów. Załóżmy, że jest ich dwanaście. Następnie każdy z nich podziel na cztery pod tematy.  Co uzyskałeś? Plan na rok czasu prowadzenia bloga!

W ten sposób już od prawie trzech lat  nagrywam swoje cotygodniowe audycje:
http://Pastor.kontestacja.com

Masz plan a teraz zacznij pisać. Niekoniecznie jeszcze publikować! Dobrze jest mieć kilka wpisów „do przodu”, ponieważ życie jest dynamiczne i nie w każdym tygodniu możesz znaleźć czas, aby coś napisać. Jak powiedział to ktoś mądry: „Inspiracja istnieje, ale musi cię zastać przy pracy.”

Pisz więc regularnie i równie regularnie publikuj. Niech twoje przesłanie dociera dalej. Publikuj na facebooku; wysyłaj info swojej liście newsletterowej a jeżeli chcesz pisać u nas na portalu „Pełni Pasji” to napisz do mnie: http://andrzejburzynski.pl/kontakt/

Pamiętaj: „Nie musisz być wielki i znany, by zacząć ale musisz zacząć by być wielki i znany.”

 

 

 

 

 

 

Andrzej Burzyński

Andrzej Burzyński – konsultant biznesowy, inwestor, autor. Autor książek: Produktywny Przedsiębiorca™ Od pasji do biznesu™ Życie pełne pasji Przebacz i uwolnij siebie™ Twórca programów szkoleniowych: Akademia Rozwoju Przedsiębiorcy™ Od pasji do biznesu™ Bogaty nauczyciel™ Przedsiębiorca pełen pasji™ Przemawiaj z pasją™ Influancer. Poprzez swoje kanały edukacyjne docieram do ponad 20 tysięcy osób miesiecznie. Audycje radiowe Przez 5 lat (2011-2016) prowadziłem cotygodniowe audycje w radiu Kontestacja. Program telewizyjny W 2017 roku prowadziłem program biznesowy "Alfabet przedsiębiorcy" w telewizji TBN Polska. Prywatnie mąż i ojciec dwóch synów.

Komentarze