Rozwój

Dlaczego nie?

Co by było gdybyś wygrał w lotka 10 milionów? Odpowiedź jest łatwiejsza niż przy wygraniu kwoty 10-50 tysięcy. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad takim planem.
W zasadzie nie dopuszczamy takich myśli bo z góry zakładamy, że taki cud się nie wydarzy. A co jeśli? Czy nie fajnie byłoby być gotowym.
firedrillMoże ktoś z was powie „pojadę na wycieczkę” czy kupię sobie jakieś dobra materialne i osiągnę zadowolenie krótkoterminowe. A  ktoś inny stwierdzi ” zrealizowałabym marzenia i założyła kwiaciarnię czy kawiarnię czy sklep lub inne przedsięwzięcie”.
Czy nie warto być przygotowanym na taką opcję na wypadek gdyby życie zaskoczyło nas w tak miły sposób.
Może to i śmieszne ale dlaczego by nie pobawić się w rozpisanie scenariuszy w wolnym czasie. Poćwiczyć wyliczenie kosztów, stworzenie budżetu. Rozpisanie planu działań i strategii, poszczególnych inwestycji. Jednym słowem zrobienie tak zwanych ćwiczeń przeciwpożarowych.
Jaka z tego korzyść? Myślę, że przećwiczycie w myślach racjonalne rozwiązania, a szansa duża, że pieniądze się w realu zwyczajnie nie rozpłyną. Próg zadowolenia będzie o wiele większy niż stwierdzenie po czasie, „ech gdybym wiedział to, czy tamto wcześniej to bym to lepiej rozplanował. ” Bądźmy mądrzy, a życie niechaj zaskakuje nas mile!

Anna Kowalczyk

Od 10 lat mieszkam na mazurach. Uczę angielskiego, jest to moje hobby i sposób zarabiania na życie. Z zafascynowaniem zgłębiam tajemnicę autyzmu wczesnodziecięcego ze względu na zaburzenie mojego synka Jakuba.

Komentarze