Rozwój

Dozowanie

Od czasu do czasu mam takie chwile, kiedy ktoś pyta mnie co słychać u ciebie? A ja uwikłana w swoich myślach i troskach o Kubę nie wiem, co odpowiedzieć poza, „dobrze, wszystko dobrze” . Prawdą jest, że nie sposób zwykłemu Kowalskiemu przelać całej kwintesencji tego, co dźwiga się na barkach do „maleńkiej filiżanki”. Trudno jest zrozumieć zmagania z daną chorobą, troską, niepełnosprawnością jeśli nie mieliśmy z nią do czynienia.
Bardzo cenne są dla mnie spotkania z mamami innych dzieci z zaburzeniem autyzmu. Czas kiedy nie musisz wykładać, tłumaczyć, wyjaśniać dlaczego coś w Polsce się nie da, dlaczego musisz walczyć o coś co się dziecku należy, dlaczego martwisz się o przyszłość bo edukacja dla dzieci z zaburzeniem kończy się na poziomie 24 roku życia, itp., itd.
Zachęcam was drodzy rodzice, wychodźcie z domu, bywajcie z innymi niezależnie od tego jaki stopień zaburzenia ma wasza pociecha. Wszyscy jesteśmy dla siebie wsparciem, nadzieją, zrozumieniem, ramieniem do wypłakania, partnerem do dzielenia radości. Nie zamykajcie się w domach! Razem możemy zmienić rzeczywistość na lepszą.


Jeśli potrzebujesz informacji w sprawie autyzmu, diagnozy, pokierowania rodzica dziecka z autyzmem skontaktuj się ze mną pod adresem annakowalczyk99@wp.pl


Anna Kowalczyk

Od 10 lat mieszkam na mazurach. Uczę angielskiego, jest to moje hobby i sposób zarabiania na życie. Z zafascynowaniem zgłębiam tajemnicę autyzmu wczesnodziecięcego ze względu na zaburzenie mojego synka Jakuba.

Komentarze