Rozwój

Etyka Kobiet

feminZnajoma podesłała mi do przeczytania artykuł, wywiad z pewną panią z miasta X, która bez obcesowo pojechała po swoim byłym. Opisała jak to biedna i cierpiąca została sama z domem na utrzymaniu, i dzieckiem, a on wredny i podły porzucił ją w tej biedzie. Jak to latami ona wiernie pracowała na wszystkich i opiekowała się, a on hulaszczy tryb życia prowadził. No i feministki od razu opiewać zaczęły chwałę poszkodowanej i wielką cnotę jej odrodzin i wreszcie bycia SOBĄ.
Kochani, jako że znam 2 strony tej historii to nadmienię, że skutkiem rozstania z panią z miasta X była jej rozrzutność, szastanie zarobionymi przez Niego pieniędzmi, manipulowanie, wreszcie odebranie mu sądownie domu. A co do dziecka, „ona już 2 wychowała, a 3 się zajmować nie będzie”
Drogie, mądre kobiety. Bądźcie rozsądne w tym, na kim się wzorujecie. Zatrzymajcie się na chwilę i pomyślcie, że usłyszana historia może być zwyczajnie bujdą na resorach aby zaskarbić sobie wasze naiwne serce, CZAS, i pieniądze. Takie leniwe osoby jak pani z miasta X, wyczyszczą wam konto do 0 i będą zalewać się gorzkimi łzami …omijając lustro, bo jak pięknie być sobą (tylko tą inną, fałszywą, którą się nie jest). Cóż zacnego jest w obgadywaniu, plotce, poniżaniu, cóż hojnego jest w zemście i publicznym poniżeniu? Jeśli zamykamy jakiś rozdział naszego życia, to nie wracajmy do niego i nie grzebmy się w brudach. Niech klejnotem będzie to, co w duszy, a nie to co na sobie. Życzę wam mądre kobiety, abyście umiały w dzisiejszej obfitości internetowego chłamu, społecznościowego śmiecia rozdzielić to, co godne od tego co obłudne.

Anna Kowalczyk

Od 10 lat mieszkam na mazurach. Uczę angielskiego, jest to moje hobby i sposób zarabiania na życie. Z zafascynowaniem zgłębiam tajemnicę autyzmu wczesnodziecięcego ze względu na zaburzenie mojego synka Jakuba.

Komentarze