Rozwój

Fundamenty

„Dary torują człowiekowi drogę i prowadzą go przed wielkich” Przyp. Salomona 18:16

Pewnie byliście w życiu w takim momencie kiedy zwątpiliście we własne umiejętności, talenty, wiedzę, itp. Zadawaliście sobie pytanie „w zasadzie po co ja jeszcze jestem na tym świecie?”  Otóż odpowiedź jest jedna. Bóg ma dla nas plan. On widzi nasze życie w dłuższym zakresie niż kilka dni w przód.
ArrowbagBędąc w podróży i zadając to pełne wątpliwości pytanie usłyszałam  z ust prawdziwego Indianina taką opowieść. „Kiedy robimy strzały nie szukamy prostych patyków ale takie które są powyginane, posmagane wiatrem, wypróbowane. Zrywamy je wtedy i opalamy nad ogniem i prostujemy naginając. Kiedy są już gotowe chowamy do kołczanu gdzie czekają w bezruchu na swój czas. Każda z nich „krzyczy-Jestem gotowa, teraz użyj mnie, już, już”. Ale wojownik wie kiedy jest pora na daną strzałę. Zna je bardzo dobrze. A kiedy nadchodzi czas aby ją użyć- trafia do celu w 100%”
Ta wyjątkowa ilustracja towarzyszy mi przez całe życie. Uczy cierpliwości, wiary, zaufania. Bóg obdarzył każdego z nas niepowtarzalnym  darem, talentem. Każdy z nas ma wyznaczony cel do którego dąży. Pamiętajmy o tym w trudnych chwilach i zdajmy się na Tego, który nieustannie się o nas stara.

Anna Kowalczyk

Od 10 lat mieszkam na mazurach. Uczę angielskiego, jest to moje hobby i sposób zarabiania na życie. Z zafascynowaniem zgłębiam tajemnicę autyzmu wczesnodziecięcego ze względu na zaburzenie mojego synka Jakuba.

Komentarze