Rozwój

Jak osiągnąć NIEMOŻLIWE wbrew wszystkiemu i wszystkim ?

Krater - Fotolia_49860634_XS Jak życie pokazuje WSZYSTKO można osiągnąć i to, co dobre i to, co złe. Jedyną przeszkodą jest nasz UMYSŁ i WIARA w Siebie samego. Na podstawie PRAWDZIWYCH Osób, udowodnię Wam, że każdy może zrobić dosłownie ze swoim życiem WSZYSTKO, no PRAWIE WSZYSTKO.

Jedyne, co musisz zacząć robić, to poprostu ruszyć z miejsca i mimo nadchodzących przeszkód ( a takie na pewno będą ;-) nie przestawać iść do PRZODU!

Nie chciałbym żeby ten artykuł był swoistą reklamą Siebie samego, czyli mnie, dlatego pokażę Wam osoby, które pomimo tego, że nie są, nie były bardzo znane, nie miały kasy na rozwój, ale mają lub miały w przypadku św. Mikołaja to coś – POMYSŁ, MOTYWACJĘ i najważniejsze WIARĘ W SIEBIE.

Mikołaj-WarszawskiŚw. Mikołaj to, tak zwany Mikołaj Warszawski ( Pan Romuald Mądrakiewicz), który mimo swojej bezdomności i skromnych możliwości życiowych pomagał innym, jak to sam określił bardziej potrzebującym. Nie mając zbyt wiele, dawał bardzo dużo – Siebie oraz to, co posiadał! Miał WIELKIE, BOGATE SERCE wypełnione MIŁOŚCIĄ, którą dzielił się z innymi. Niestety zmarł nagle 27 czerwca 2014 r.

 

Kto wie, może właśnie w Tobie drzemie niespełnione PRAGNIENIE pomagania innym mimo wszelkim napotykanym przeciwnością? Może przykład Mikołaja Warszawskiego będzie właśnie dla Ciebie WZOREM do pójścia za głosem serca, a nie ludzi? Pomyśl o tym, zastanów się dobrze i podejmij konkretne działania!!! ;-)

Pani Julia Hartwig – poetka, eseistka, tłumaczka literatury pięknej to WIELKI przykład, jak można przez lata trwać przy swojej Pasji. Jej twórczość zaczyna się już w roku 1954 i trwa do tej pory! Napisała tyle bajek, poezji, którymi można by obdarował nie jednego znanego pisarza.

Dzięki swojej Pasji pokazuje nam, że można WSZYSTKO w niej osiągnąć, wystarczy tego pragnąć i dążyć do niej każdego dnia. Ostatnia Jej nagroda ( jedna z wielu) z zeszłego roku 2014, to „ NAGRODA POETYCKA IM. WISŁAWY SZYMBORSKIEJ”

Zachęcam Was do skorzystania z propozycji Pani Julii, oferta jest przeogromna.

„Każdą porażkę można zamienić w SUKCES dzięki MOCY Bożej” ( Norman V. Peale)

W tych słowach i wierze w nie kryje się prawdziwa mądrość i siła. Nie ma rzeczy, których nie jesteśmy w stanie przejść. Nawet porażki uczą Nas ( bynajmniej powinny), motywują do konkretnego działania.

Małgosia i jej blogMałgorzata Łebek ( Geri) prowadzi swojego bloga i robi to w sposób ZAWODOWY, ponieważ czytając artykuły umieszczone przez Nią, można się wczuć w daną opisaną atmosferę. Jest w Niej ( można to odczuć) Pasja pisania oraz bijąca EMPATIA do ludzi.

„Każdy z nas w swoim życiu napotyka na różnego rodzaju kłopoty, problemy, trudności. Spotykają nas czasem jakieś niepowodzenia, potykamy się, tak już w życiu bywa. Te wszystkie próby są konieczne, abyśmy mogli się rozwijać, wzmacniają nas i przygotowują do czegoś większego, piękniejszego i wartościowszego.” ( Małgorzata Łebek)

Zachęcam Was do odwiedzania oraz czytania jej bloga, bo naprawdę WARTO! Niech przykład Małgosi będzie dla Was, osób kochających pisać to, że MOŻNA tylko trzeba w Siebie uwierzyć, ruszyć na przód i systematycznie dążyć do CELU. Reszta sama przyjdzie… ;-)

„ Jeśli pierwsi nie uwierzymy w to, co robimy, będzie bardzo trudno sprawić, by uwierzyli w to inni” ( Przysłowie Hebrajskie). Tylko naszym doświadczeniem, działaniem jesteśmy w stanie pociągnąć innych do konkretnej pracy nad zmianą życia. Prawdziwy przykład motywuje i daje wiarę, że jednak można zdobyć niby nie osiągalne rzeczy.

Artur Wachowicz, to osoba taka jak my, z tym, że uległa wypadkowi i od kilku lat jest niepełnosprawna. A wszystko przez można powiedzieć mało niegroźny wypadek, jakim było przelecenie przez kierownicę roweru i uderzenie głową o ziemię, utrata przytomności i… przerwany rdzeń kręgowy.

Walka o życie, depresja, paraliż, to jak WYROK!!! Facet na szczęście nie dał za wygraną ( a to między innymi dzięki Jego Narzeczonej Anny Sajeckiej) i walczy o swoje życie. Mimo niepełnosprawności daje z Siebie na 100% i pokazuje innym, że WARTO mimo trudności i przeszkód, które nas spotykają.

Artura można w pewnym sensie porównać na słynnego Nicka Vujicić’aktóry mimo dużych braków fizycznych kończyn ciała ( rąk i nóg) pokazuje, że WSZYSTKO MOŻNA OSIĄGNĄĆ, WYSTARCZY TYLKO UWIERZYĆ W SIEBIE.

Życzę Arturowi, aby dążył cały czas do OSIĄGANIA swoich najgłębiej ukrytych Pasji. Was, którzy napotykacie tak ciężkie sytuacje w życiu, zachęcam do WALKI o Siebie i PRAGNIENIA, bo warto, bo można zdobyć bardzo duuużo, mimo największych barier fizycznych i tych, które tkwią w Nas samych.

Młody, leniwy, długo śpiący, bez żadnych perspektyw człowiek o imieniu Łukasz Jakóbiak z ponoć najbardziej znanej kawalerki w Warszawie! Pewnego dnia stwierdził, że musi zmienić swoje życie i dokonał tego z bardzo duuużym rozmachem. Mimo wcześniejszych prób znalezienia pracy w TV, mimo porażek nie poddaje się! Trwa przy swoim i rozwija się – zakłada swoją prywatną telewizję na kanale Yutube zwaną 20 m2 ŁukaszaZaprasza tam znane postaci Show Biznesu oraz Youtube. Myślę, że gdyby nie ten kanał dzielnica, w której są nagrywane odcinki wywiadów nie była by tak bardzo popularna ;-)

Z przeciętnej osoby stał się Postacią, rozpoznawalną, która wie, czego chce i jak dążyć do osiągania zamierzonych CELÓW. To kolejny przykład, iż nawet młode osoby mimo negatywnego ( konsumpcyjnego) podejścia do życia mogą zdobyć Wiele, muszą jedynie UWIERZYĆ w Siebie, DĄŻYĆ mimo wszystko do wytyczonych PRAGNIEŃ i NIGDY, PRZENIGDY NIE PODDAWAĆ SIĘ!

Życie jest za piękne i zbyt krótkie, aby zwątpić w Siebie i to wszystko, co na Nas czeka za rogiem. Próbujcie, działajcie i zdobywajcie SZCZYTY Swoich możliwości!!! Nie pozwólcie, żeby kiedyś żal Wami zawładnął do samych Siebie, że nigdy nie spróbowałeś / nie spróbowałaś…, nie wiesz jak by to było…, gdybym tylko wtedy coś uczynił w tym kierunku…

Otrzymaliśmy życie po to, żeby nim się cieszyć i rozwijać według Naszych ZDOLNOŚCI i UMIEJĘTNOŚCI. Nie dajcie za wygraną, nie zgadzajcie się nigdy na to, aby ktoś inny zajął Wasze miejsce i szczycił się zdobyciem CELÓW, które były przeznaczone konkretnie dla Was.  Te powyższe przykłady niech Wam pokażą, że możecie osiągnąć WSZYSTKO, no może WSZYSTKO.

Na koniec dla jeszcze większego zmotywowania Was, obejrzyjcie ten filmik

Miłego oglądania i POWODZENIA!!!

 

Wojciech Maćkowski

Nazywam się Wojciech Maćkowski z wykształcenia jestem nauczycielem. Przez 7 lat pracowałem w szkole podstawowej w świetlicy szkolnej, następnie założyłem swoją działalność rozrywkową, którą zajmowałem się 5 lat. To jednak nie było moje powołanie. Po burzliwych latach „złego prowadzenia się” postanowiłem znaleźć moje prawdziwe JA. Odkryłem je, moje pasje, talenty całkiem niedawno biorąc udział w Akademii Rozwoju Człowieka w Gdyni u Pani Haliny, gdzie poznałem moje powołanie – bycie Trenerem Motywacyjnym, Motywatorem, Nauczycielem. Biorąc udział w konferencjach, rekolekcjach upewniłem się, co do mojego powołania. Poprzez różnego typu szkolenia w Akademii Rozwoju Człowieka, konferencje, szkolenia m. in. z Andrzejem Burzyńskim dokształcam się w tym kierunku, aby móc rozpocząć moje powołanie z młodymi i dorosłymi. Jedną z moich Pasji jest również prowadzenie bloga rozwojowego www.zycietopasjanamaxa.pl. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam!!!

Komentarze