Biznes,Komunikacja

Jak pobudzić innych do działania?

gwiazdkaJak pobudzić innych do działania?
To pytanie spędza sen z powiek menadżerów,szefów, kierowników…

Jak bez pieniędzy zachęcić ludzi do wydajnej pracy?


Trzeba dam im to czego oczekują!  Trzeba zaspokoić ich potrzeby. Te których są świadomi…jak i tych których nie są. jak odkryć te pragnienia? Trzeba poznać osobę bo nie zawsze wszystkie prawdy uniwersalne w takim samym stopniu działają na wszystkich.

Odkrywam to tworząc radio internetowe. W ciągu pierwszych 2 tygodni jego działania rozmawiałem z 3 osobami które prawdopodobnie będą nadawać audycje w radiu zoocast.pl

Każda z nich nagrała już swoją pierwszą audycja testową – co pokazuje że (przynajmniej ten pierwszy) zapał jest duży.

Co skłoniło ich do tych działań? Ponieważ radio dopiero zaczęło nadawać – więc na peznak-zapytaniawno nie zasięg ani znajomość czy niesamowita merytoryka nagrań. Do działania skłoniła ich RELACJA.

Relacja do mnie jako autora radia. Relacja wytwarza zawsze INTERAKCJE. Dobrą lub złą – od ciebie zależy jak pociągniesz dalej.

Druga rzecz pobudzająca innych: INSPIRACJA wynikająca z tego co mówisz i tego co robisz. Czyli przykład jaki dajesz.

No i WIZJA którą pokazujesz. Czyli – Miejsce do którego chcesz dojść.

To banalnie proste co pisze, tak banalne że aż się zastanowiłem czy wogle warto o tym pisać. A jednak gdyby było to takie proste to nie było by całej masy szkoleń i poradników o motywacji.

A na koniec do obejrzenia – co wspólnego mają koty domowe i ZUS?
Obejrzyj i przekonaj sie sam.

Krzysztof Burzyński
www.zoocast.pl
www.strefazoo.info

Krzysztof Burzyński

Od 2003 roku w branży zoologicznej, współzałożyciel 6 sklepów zoologicznych, twórca autorskiego programu szkoleniowego dla nowych pracowników, współtwórca programów rekrutacyjnych, Twórca internetowego radia zoologicznego www.zoocast.pl Autor książek: “Tajemnice skutecznej rekrutacji w zoologii”, "Jak skutecznie sprzedawać w sklepie zoologicznym", "Jasna Strona mocy, czyli wywołać i utrwalić wartość człowieka", "Rekrutacja. pracownik szyty na miarę" Autor licznych poradników i publikacji z zakresu biznesu zoologicznego. Doradca branży zoologicznej www.strefazoo.info i www.strefazoo.pl oraz doradca relacji w biznesie i życiu www.krzysztofburzynski.pl

Komentarze