Duchowość,Komunikacja

Jednym Słowem

W rozmaitych życiowych okolicznościach zdarzają się chwile, kiedy chcielibyśmy wyrazić ogromną masę przeżyć, emocji czy wrażeń jednym słowem. Bez zbędnych wyjaśnień, tłumaczeń, „rozkminiania” się na temat taki, czy owaki. Jednym westchnieniem, dać upust wszystkiemu.

Jeśli jesteście w podobnej sytuacji do mojej-dwoje BARDZO trudnych dzieci; jedno z autyzmem, a drugie “dolewające oliwy do ognia” ,to znane wam są chwile gdy NIC nie pomaga, nic nie działa, a jedynym ratunkiem jest wołać do Boga “Pomóż, ratuj, daj siłę!”

Jest takie chińskie powiedzenie “jedno słowo warte jest tysiąca bryłek złota”. Jedno słowo, którym podsumujesz myśli, pragnienia, bóle. Taki wyraz mają imiona Boga, którymi możemy się do niego zwracać. Zachęcam Cię aby w trudnej chwili zawołać do Najwyższego inaczej – bez zbędnych wyjaśnień, On zna twoją sytuację lepiej niż ktokolwiek inny.

EL SHADDAJ – BÓG WSZECHMOCNY, WSZECHMOGĄCY

ʼEl RoʼiBÓG WIDZĄCY

JEHOVAH JIREH – BÓG KTÓRY ZAOPATRUJE

ABBA – TATA

JEHOVAH SHALOM – BÓG POKOJU

EL ELYON – BÓG NAJWYŻSZY

JEHOVAH RAPHA – BÓG KTÓRY UZDRAWIA

więcej o imionach Boga w samej Biblii oczywiście, :) ale i w Wikipedii, https://pl.wikipedia.org/wiki/Imiona_Boga_w_judaizmie#Imiona_Bo.C5.BCe_w_Talmudzie

Anna Kowalczyk

Od 10 lat mieszkam na mazurach. Uczę angielskiego, jest to moje hobby i sposób zarabiania na życie. Z zafascynowaniem zgłębiam tajemnicę autyzmu wczesnodziecięcego ze względu na zaburzenie mojego synka Jakuba.

Komentarze