Kreatywność

Kuchnia pełna inwencji CZ.I

Co sprawia, że nowoczesne kuchnie mimo że są zwykle minimalistyczne w formie to jednak świetnie się z nich korzysta? Czy za tą maską prostych form kryje się coś więcej? Osoby nieprzekonane do nowoczesnego stylu kuchni może znajdą w tym wpisie coś co je zaintryguje.

Okazje się, że funkcjonalne proste formy mogą iść w parze z indywidualnym stylem użytkowników. Wcale nie są bezduszne, wręcz przeciwnie, kreatywnymi rozwiązaniami wnoszą swoja historię. Wiele elementów na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie. Jednak po przyjrzeniu się zauważamy nieszablonowe zabiegi.

kuchnia2

A bierze się to stąd, że nowoczesna kuchnia ma godzić różne upodobania i potrzeby użytkowników, w końcu współcześnie z kuchni korzysta już nie tylko wyłącznie pani domu, ale wszyscy domownicy. Poza tym taka kuchnia ma być łatwo dostępna i szybka do sprzątania, ze względu na potrzebę oszczędności czasu. A do tego ma wyrażać indywidualizm właścicieli, być niepowtarzalną, gdyż ludziom współczesnym znudziła się już masowa produkcja i potrzebują wyrazić siebie.

Przyjrzyjmy się wspólnie pomysłowym elementom współczesnej kuchni – w tym przypadku zintegrowanej ze strefą dzienną:

I1I Mobilny barek

Ruchomy mebel na kółkach kauczukowych dosłownie wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników. Poza podstawową funkcją przechowywania produktów spożywczych ma jeszcze inne. Po wysunięciu służy jako dodatkowy blat potrzebny do przygotowania większej ilości posiłków. A także może przemieścić się w dowolne miejsce pokoju i służyć do przygotowywania napojów w czasie spotkania towarzyskiego. Takie elastyczne rozwiązanie cieszy użytkowników i zaskakuje gości.

barek ruchomyI2I Dodatkowa skrytka

Niestandardowym sposobem na ekonomiczne gospodarowanie przestrzenią jest skorzystanie z przestrzeni nad zmywarką. W prezentowanej kuchni blaty mają wysokość 92 cm, czyli 7 cm wyższą od typowo stosowanych. Wysokość ta została dostosowana do wzrostu użytkowników, jest dla nich komfortowa. Przy okazji tego zabiegu można było stworzyć dodatkową szufladę nad schowaną w meblu zmywarką pod zabudowę. Nawet 5 cm wysokości można oryginalnie odzyskać. ukryta szufladaI3I Spersonalizowane płytki

W nowoczesnej kuchni formy są dość surowe, wystrój ograniczony do minimum, blat zawsze gotowy do pracy. Jednak istniejąca potrzeba indywidualizmu sprawia, że nie chcemy mieć aranżacji jak z katalogu producenta mebli. W tej kuchni do wyrażenia siebie posłużyły płytki na ścianie nad blatem. Do wykończenia ściany zastosowano białe błyszczące płytki ceramiczne nierektyfikowane. Na tej spokojnej płaszczyźnie wykonano linearne rysunki drzew brzozowych. Wycięto je w zakładzie cięcia wodą na podstawie rysunku w programie graficznym. Nieregularne kreski wypełnione zieloną fuga dodają kuchni charakteru.

SCIANA CALA

SCIANA CERAMIKAI3I Oświetlenie za listwą

Ukazana kuchnia jest minimalistyczna, nowoczesna, co za tym idzie oświetlenie jest zintegrowane z architekturą i lampy są niewidoczne. Przy regularnym podziale frontów szafek z bezuchwytowym systemem otwierania drzwiczek pojawia się listwa kryjąca oświetlenie. Jest to moje ulubiony sposób na doświetlenie blatu roboczego ponieważ jest ono bezcieniowe w przeciwieństwie do punktowych lamp. Rozproszone światło z cienkich długich belek świetlówkowych jest bardzo przyjemne w użytkowaniu.LISTW SZAFKI GORNE

LISTWA OSWIETLENIE

IC.D.N.I

Lubię przebywać w przestrzeniach z charakterem… takie miejsca przez swoje niecodzienne rozwiązania pobudzają do życia, dają do myślenia, inspirują.

Komentarze