Kreatywność

Kuchnia pełna inwencji CZ.II

Dziś dalej przyglądamy się nowoczesnej kuchni pełnej pomysłowych elementów. Wszystkie ukazane tu  rozwiązania są odpowiedzią na potrzeby konkretnych użytkowników, ale być może i Ciebie zainspirują do wykorzystania ich u siebie lub pozwolą wyrobić sobie własne zdanie na dany temat. Myślę, że warto zajrzeć do tego wnętrza. Zapraszam do wspólnego oglądania i czytania. No to zaczynamy.

…C.D.

I5I Przestrzeń maksymalnie wykorzystana

Szafka będąca przedłużeniem mebli kuchennych łączy się z pokojem dziennym. Służy do przechowywania przedmiotów związanych z przyjęciem gości, przejmuje funkcję komody.

szafka cokół ukryty nowowczesna

Szafkę tą wyróżniają ukryte szuflady w cokole zabudowy meblowej. To rozwiązanie stało się już dość znane i obecnie popularyzowane przez producentów mebli na targach wnętrzarskich min. w Mediolanie na „Euro Cucina 2014”.  Takie szufldy dają możliwość wykorzystania zakamarków cokołu, który przestaje być tylko ozdobą. Przez swoje położenie tuż nad podłogą służą do przechowywanie rzeczy rzadziej używanych.

Na pierwszy rzut oka nie widać tu też ukrytej za frontem dodatkowej szuflady. Taki typ szuflad umożliwia zachowanie jednolitych płaszczyzn zewnętrznych mimo różnorodnych  wewnętrznych podziałów. W ostatnich latach zyskał na popularności w nowoczesnych kuchniach. Osobiście polecam je w większych kuchniach, bo w małych każda szuflada bezpośrednio dostępna jest na wagę złota.

I6I Dwie pary różnych krzeseł

Różne krzesła wokół stołu to ostatnio popularny sposób na wprowadzenie nieco fantazji i oryginalności do wnętrza. Dobór konkretnych modeli powinien łączyć różne gusty i upodobania wszystkich domowników. Często stosuje się krzesła o różnych formach dla wygody konkretnych mieszkańców. W przypadku tej kuchni chodziło o subtelne urozmaicenie. Na zdjęciu widać po dwa krzesła tego samego typu, ale o innych kolorach. Białe krzesła nawiązują do białej zabudowy kuchni, a drewniane krzesła do stołu i podłogi. Jak dla mnie cel został osiągnięty.

stół krzesła różne kolory ikea

stół krzesła różne kolory.jpg

I7I Drewno pod ochroną

Drewniana podłoga powiększa optycznie całe pomieszczenie. Dlatego w tym wnętrzu nie ma typowo stosowanych płytek w części kuchennej. Całe pomieszczenie zostało wykonane z naturalnego drewna. Podczas codziennego wykonywania posiłków i sprzątania podłoga staje się często mokra. Stąd pojawiła się potrzeba ochrony drewna przed wilgocią. Na pomoc przyszła mata ochronna z poliwęglanowa. Tu zastosowana jest mata gr. 1mm mleczna o chropowatej górnej powierzchni. Sprawdza się świetnie w użytkowaniu: zapewnia ochronę przed zniszczeniem, łatwo się czyści no i co równie ważne wygląda estetycznie.

podłoga mata poliweglan

podłoga mata poliweglan kuchnia

I8I Lewitujące butelki wina

Kontrasty form i faktur są mile widziane, bo podkreślają każdą z nich. Na chropowatej powierzchni cegły wisi wieszak na butelki wina wykonany z polerowanego aluminium. Przed powieszeniem wieszaka na ścianie ciężko jest zgadnąć, że to wieszak ścienny na wino, wygląda bardziej jak wieszak na ubrania. Faktycznie forma jest zaskakująca. Butelki umieszczone na nim wyglądają jakby lewitowały w powietrzu, bo trzymają się na.. samych szyjkach. Projekt tego oryginalnego przedmiotu wykonał Jacob Wagn dla firmy Menu.  Jest to jedna z najbardziej cenionych stylowych duńskich marek, która jest producentem ekskluzywnych i oryginalnych elementów wystroju wnętrz. Świetne są takie na pozór proste a jednak wymyślne i zaskakujące przedmioty.

wieszak na wino menu

wieszak na wino scienny nowoczesnyIthe endI

 

Lubię przebywać w przestrzeniach z charakterem… takie miejsca przez swoje niecodzienne rozwiązania pobudzają do życia, dają do myślenia, inspirują.

Komentarze