Duchowość

Mądrość, to drugie imię Boga

Pejzaz GórJakie wyobrażenie o Bogu, Stwórcy, Ojcu masz obecnie? Ludzie ( dorośli, jak i dzieci niestety) mają obraz Boga przedstawiony, jako starszego, siwego Pana z brodą, który siedzi na swym tronie i zimna, złą miną grozi palcem wszystkim ludziom na ziemi. Czeka tylko, żeby mógł nas wszystkich złapać na jakimś grzechu i UKARAĆ!!!

Biblia natomiast pozwala nam ukazać Boga ( i tu dla wielu z Nas zaskoczenie!), jako postać kobiety, rodzaj żeński – Panią MĄDROŚĆ. Mądrość, która „stale pląsa przed Bogiem – ku Jego nieustannej radości. A tak na marginesie przeczytajcie sobie książkę pt.: „ Chata” Paula Youga, gdzie dowiecie się, jak pewna osoba przedstawia Pana Boga Stwórcę ;-) ).

Bóg nie jest sam, gdy za każdym razem rozpoczyna swoje dzieło stworzenia kogoś lub czegoś. Kreuje wpierw istotę, która nastraja Go radośnie, która ułatwia Mu Jego działanie. Mądrość, to ukochane dziecko Boże, które zawsze pragnie mieć przy Sobie. Dzieci potrafią w fantastyczny sposób sprawić, że rodzice wręcz są zafascynowani nimi i ich zabawą, tak samo ma się rzecz w przypadku Boga Stworzyciela.

Mówiąc o Mądrości w znaczeniu biblijnym, to oznacza Ona PORZĄDEK ŻYCIA, gdzie jest możliwa Autoafirmacja, Ufność, Miłość, Piękno, Pokój, Radość życia, Odwaga. To wszystko zostało ustanowione przez Bożą Mądrość dla Swojego stworzenia – człowieka.

Swoim wymiarem Mądrości niezmierzonej Bóg nasycił również ziemię, góry, morza, niebo. Jakże było by wspaniale i nastał pokój na ziemi, gdyby tylko ludzie chcieli odkrywać Boga siejącego życie a nie śmierć i zniszczenie. Widok zniekształconego Boga powoduje, że nie widzimy Go takim PRAWDZIWYM, jakim On jest naprawdę. Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie Pana Stwórcę radosnego, przystępnego, pełnego miłości i zachwytu każdym człowiekiem i rzeczą, którą stwarza? Rzecz pewna, że nie wszystko podoba się Bogu w swoim stworzeniu! Grzechy, nieprawość, zło, jakiego dokonuje stworzenie wobec Niego i samych siebie nie sprawia, że to napawa Go radością. „Pełna radości życia Pani Mądrość stale jednak podnosi Go na duchu.” (Paul Deselaers, Dorothea Sattler)

Jeżeli chcemy w taki sposób myśleć i wyobrażać sobie samego Boga, to musimy wymazać zły, przekształcony obraz nieprawdziwego Boga. Nowy Testament ukazuje nam postać Jezusa – Boga drugą Osobę Trójcy Świętej, jako Bożą Mądrość w postaci człowieka. „W Jezusowej radości życia, którą wyraża On szczególnie w obchodach Eucharystii, spełnia się radość Mądrości czerpana z mieszkania wśród ludzi.”  (Paul Deselaers, Dorothea Sattler)

A Jak Ty widzisz swojego Boga? ;-) Pozdrawiam bardzo serdecznie!!!

 

Wojciech Maćkowski

Nazywam się Wojciech Maćkowski z wykształcenia jestem nauczycielem. Przez 7 lat pracowałem w szkole podstawowej w świetlicy szkolnej, następnie założyłem swoją działalność rozrywkową, którą zajmowałem się 5 lat. To jednak nie było moje powołanie. Po burzliwych latach „złego prowadzenia się” postanowiłem znaleźć moje prawdziwe JA. Odkryłem je, moje pasje, talenty całkiem niedawno biorąc udział w Akademii Rozwoju Człowieka w Gdyni u Pani Haliny, gdzie poznałem moje powołanie – bycie Trenerem Motywacyjnym, Motywatorem, Nauczycielem. Biorąc udział w konferencjach, rekolekcjach upewniłem się, co do mojego powołania. Poprzez różnego typu szkolenia w Akademii Rozwoju Człowieka, konferencje, szkolenia m. in. z Andrzejem Burzyńskim dokształcam się w tym kierunku, aby móc rozpocząć moje powołanie z młodymi i dorosłymi. Jedną z moich Pasji jest również prowadzenie bloga rozwojowego www.zycietopasjanamaxa.pl. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam!!!

Komentarze