Kreatywność

Mała łazienka okiem projektanta

chmura….tę chmurę pytań może rozwiać dobry projekt wnętrza. Po kilku spotkaniach inwestora z architektem rodzi się wspólna wizja przelana na papier. Pozostaje wtedy jeszcze włączyć w proces realizacji projektu wykonawcę. Współpraca inwestora, rzetelnego architekta i solidnego wykonawcy przynosi dobry efekt. Zazwyczaj nielubiane remontowanie może stać się świadomym procesem, a wnętrze potrafi cieszyć przez długie lata.

Zobacz jaki może przynieść efekt współpracy klienta z architektem na przykładzie małej łazienki.

Powierzchnia przykładowego projektowanego pomieszczenia jest nieduża: 3,60 m², a potrzeb użytkowych wiele. Jednak dla projektantów  pracujących z pasją to nie stanowi przeszkody aby uzyskać pożądany efekt.

Rzut mała łazienkaZaprojektowany układ funkcjonalny w połączeniu z odpowiednimi materiałami i produktami najpewniej spełni oczekiwania przyszłych użytkowników. Szczególnie estetyczna jest ściana z płytki imitującej drewno, która porządkuje przestrzeń łazienki. Wisząca szafka z frontami z luster kryje miejsce na podręczne kosmetyki. Co więcej, od strony prysznica znajduje się wnęka, dzięki której kosmetyki do kąpieli na co dzień są niewidoczne.

mała łazienka 1Wizualizacje aranżacji I ukazują logiczny układ funkcjonalny oraz fantazyjne naklejki na płycie meblowej z przeskalowanym oświetleniem sufitowym tworzące przyjemny klimat. Ściana w całości pokryta błyszczącą płytą meblową i na fragmencie z szafą wnękową powiększa optycznie wnętrze. Dodatkowo niewielka półka drewniana na środku dodaje charakteru.

mała łazienka 2Wizualizacje aranżacji II przedstawiają bardziej stonowane niż w aranżacji I oświetlenie oraz naklejki meblowe. Ponadto ukazana jest roleta nawannowa z mocowaniem ukrytym za ścianką szkieletową przysufitową. Jest to wyjątkowo estetyczne rozwiązanie zatrzymujące wodę podczas kąpieli.

chmua 2

Lubię przebywać w przestrzeniach z charakterem… takie miejsca przez swoje niecodzienne rozwiązania pobudzają do życia, dają do myślenia, inspirują.

Komentarze