Rozwój

Moje Pasje

bibliaKażdy człowiek ma jakieś Talenty, Zainteresowania, Pasje, które rozwija, a bynajmniej powinien rozwijać. Niestety nie każdy o tym wie, że nie rozwijane Talenty zanikają. To tak, jak z ćwiczeniami fizycznymi im częściej i systematycznie z nich korzystamy, tym nasza sylwetka, ciało jest zdrowsze i piękniejsze. To samo można powiedzieć o naszym umyśle, im bardziej jest wykorzystywany do myślenia, tym lepiej pracuje i więcej mamy z niego pożytku. W obu przypadkach jest mniejsze prawdopodobieństwo, że zachorujemy na jakąś ciężką chorobę.

Wracając do Pasji przez duże „P”, to musze powiedzieć, że nie tak dawno odkryłem swoje prawdziwe talenty i dziś chciałbym się z Wami podzielić jednym z nich. Jest nim mianowicie Rozwój Osobisty. Pierwszy  Talent do którego dążę, to stać się Trenerem Motywacyjnym. Bardzo ważne w tym jest, aby ten Talent był oparty na wierze w Boga – Jezusa Chrystusa, dlatego często biorę pod uwagę to, co jest zawarte w Piśmie Świętym na temat rozwoju osobistego człowieka. Nawiasem mówiąc wielu słynnych mówców, trenerów korzysta z wiary chrześcijańskiej świadomie bądź nie świadomie nie wspominając o tym ;-) Czy to jest obciach dla nich? Nie wiem, ja wiem jedno, że dla mnie to podstawa życia i rozwoju. Dlatego w moim osobistym rozwoju korzystam z takich wielkich mówców motywacyjnych jak: Jezus, Biblia, Norman V. Peale, Zig Ziglar, Nick Vujicić, John Ortberg, Brian Tracy, Halina Orłowska – Szpitalny, Andrzej Burzyński i inni ( szerzej na moim blogu Życie to Pasja na Maxa). Oprócz pozycji książkowych, filmów motywacyjnych bardzo ważną kwestią jest ciągły i systematyczny rozwój w danej dziedzinie. Ja osobiście korzystam ze szkoleń i kursów Akademii Rozwoju Człowieka  Haliny Orłowskiej – Szpitalny oraz Andrzeja Burzyńskiego . Zapraszam Was do skorzystania z ich pomocy w rozwoju i nauki.

Moją misją, która odkryłem jest motywowanie ludzi do rozwoju osobistego, który jest ukryty w naszych Pasjach przez duże „ P”, a o których możemy się dowiedzieć w Piśmie Świętym już w Księdze Rodzaju, gdzie Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo. W momencie, gdy uwierzymy w tą prawdę, to nasze podejście do życia stanie się inne, bardzie głębsze i sensowniejsze. „ Wiara czyni cuda” – dlatego jeżeli wierzysz w Boga i pragniesz rozwijać Siebie, to nie wahaj się skorzystać z pomocy samego Pana, Biblii, wiedzy i doświadczenia ludzi, którzy tą drogą już idą. Nie ma nic piękniejszego i wspanialszego niż rozwijanie swoich Pasji, Talentów. Wystarczy je tylko odnaleźć i nimi żyć.

Zachęcam Was do tego, ponieważ to jest sens naszego życia – życie pełnym Pasji. Nie ma nic piękniejszego, niż być szczęśliwym człowiekiem, który żyje pełnią siebie.

Niech słowa Ziga Ziglar będą podsumowanie życia pełnym Pasji przez duże „P”:

„ Nadszedł bowiem czas, by pozwolić Pasji robić to co do niej należy – być Paliwem, które pomaga nam osiągnąć doskonałe wyniki.”

Wojciech Maćkowski

Nazywam się Wojciech Maćkowski z wykształcenia jestem nauczycielem. Przez 7 lat pracowałem w szkole podstawowej w świetlicy szkolnej, następnie założyłem swoją działalność rozrywkową, którą zajmowałem się 5 lat. To jednak nie było moje powołanie. Po burzliwych latach „złego prowadzenia się” postanowiłem znaleźć moje prawdziwe JA. Odkryłem je, moje pasje, talenty całkiem niedawno biorąc udział w Akademii Rozwoju Człowieka w Gdyni u Pani Haliny, gdzie poznałem moje powołanie – bycie Trenerem Motywacyjnym, Motywatorem, Nauczycielem. Biorąc udział w konferencjach, rekolekcjach upewniłem się, co do mojego powołania. Poprzez różnego typu szkolenia w Akademii Rozwoju Człowieka, konferencje, szkolenia m. in. z Andrzejem Burzyńskim dokształcam się w tym kierunku, aby móc rozpocząć moje powołanie z młodymi i dorosłymi. Jedną z moich Pasji jest również prowadzenie bloga rozwojowego www.zycietopasjanamaxa.pl. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam!!!

Komentarze