Kreatywność,Rozwój

Nie zatrzymuj się

Są takie chwile w życiu kiedy masz wrażenie,że wiatr dmuchnął w twój kalendarz z planem dnia i wszystkie kartki poleciały w przestrzeń.
Są takie scenariusze, których nie sposób przewidzieć i na które nie można się przygotować-kłopoty ze zdrowiem, jakaś tragedia, strata.
Herbert George Wells, twórca takich powieści jak min. Maszyna Czasu czy Wojna Światów, powiedział w książce pt.,Anatomia Frustracji mądre zdanie „Jeśli wczoraj upadłeś, to dziś podnieś się i stań”.
Niezależnie od tego, co powala nas na łopatki, osłabia, zgniata czy rozbija wstańmy i idźmy dalej .
Obraz W. Kossakakresy„idzie ułan borem, lasem” rysuje mi się w głowie ilekroć napotykam w życiu na trudności większego kalibru. Idź, Idź, Idź…a zrobiwszy to wszystko …Idź dalej, nie zatrzymuj się, nie poddawaj.
Myśl o tym co dobre, co zdrowe, co życiodajne, co przed tobą. Czasem musisz znaleźć w sobie odwagę aby odejść od nonsensu, który dzieje się wokół ciebie, czasem wbrew temu co powiedzą inni walczyć o własne zdrowie i dobro, czasem zwyczajnie MOŻESZ zrobić sobie dobrze i zjeść kawałek gorzkiej czekolady i poczuć zbawienne działanie tryptofanu.
Najważniejsze jest to aby wierzyć. Wierzyć w to, że to co najlepsze wciąż jest przed Tobą.  Jak mawiała Eleonora Rosevelt, „Nowy dzień daj nowe siły i nowe, świeże myśli”
W poprzednich artykułach pisałam o tym, jak ważne jest aby mówić o sobie dobrze.
(http://pelnipasji.pl/swiadomosc-i-slowa-zamiast-weekendu-na-terapii/)  Dodam do tego -ważne jest aby również widzieć siebie w dobrym świetle . Powiesiłam 2 obrazki na lodówce (czyli miejscu odwiedzanym najczęściej w ciągu mojego dnia :)
most

 

 

 

 

 

 

jeden dodaje mi sił na drogę- jasny, pozytywny, obiecujący, a przede wszystkim pokazuje że droga nie jest ciemna i przytłaczająca.

Drugi nawiązuje do miłego doznania jakim jest wdrapanie się na sam szczyt, odetchnięcie, radość z dokonania.

góry

 

 

 

 

 

 

(Polecam wyprawę na Havrań i Płaczliwą Skałę, lub inne pikne miejsca :)


Jeśli potrzebujesz skontaktować się ze mną, pisz na adres: annakowalczyk99@wp.pl

 

Anna Kowalczyk

Od 10 lat mieszkam na mazurach. Uczę angielskiego, jest to moje hobby i sposób zarabiania na życie. Z zafascynowaniem zgłębiam tajemnicę autyzmu wczesnodziecięcego ze względu na zaburzenie mojego synka Jakuba.

Komentarze