Duchowość,Dziecko

Presja

   “Presja może rozbić rurę, ale może też wytworzyć diament”

Wywierana na nas z rozmaitych powodów; dobrych chęci, a czasem z pobudek kontroli. Innym razem przez otoczenie, rodzinę, oburzonych rodziców w parku. Kwestie sa rozmaite. Czas nagli, sprawy się piętrzą. Działamy pod presją i wielokrotnie w stresie. Obserwuję Jakuba kiedy wytrwale broni swojego Ja. Mimo obelg, zarzutów, on nieustępliwie upiera się przy “To nie prawda, nie masz racji!” niczym licytator.

Autyzm mojego syna jest dla mnie wielkim brzemieniem ale staram się w nim odnaleść to, co dobre. Wyzwania przekształcić w możliwości zdobycia doświadczeń i wiedzy. Trudności w okazję do ćwiczenia dyscypliny, systematyczności i wytrwania pod presją. Moje dzieci za 10 lat będą samodzielne, staram się utrzymać to w świadomości i ustawić kompas na ten czas.

Nie poddawać się i podnieść po każdej przegranej z systemem czy z przeciwnościami losu.

Jest taki werset w księdze izajasza, który jest dla mnie ukojeniem;

Nie lękaj się, bo ja jestem z tobą. Nie rozglądaj się, bo ja jestem twoim Bogiem. Wzmocnię cię. Naprawdę ci pomogę. Naprawdę będę cię mocno trzymał swą prawicą prawości’.

„Oto wszyscy, którzy pałają gniewem na ciebie, będą zawstydzeni i upokorzeni. Ludzie wiodący z tobą spór staną się jakby niczym i poginą. Będziesz ich szukał, lecz ich nie znajdziesz tych, którzy z tobą walczą.Staną się jakby czymś nie istniejącym i jakby niczym, ci, którzy prowadzą z tobą wojnę. Bo ja, Jehowa, twój Bóg, ujmuję twoją prawicę— Ten, który do ciebie mówi: ‚Nie lękaj się. Ja ci pomogę”

Dobrze jest wiedzieć że człowiek nie jest w życiu sam ale opatrzność czuwa nad nim. Życzę wszystkim rodzicom wytrwałości. Jesteście dzielni i wspaniali. Nikt nie wykonałby waszego zadania lepiej niż wy sami.

——————————————————————————————————————

Jeśli potrzebujesz informacji w sprawie autyzmu, diagnozy, pokierowania rodzica dziecka z autyzmem skontaktuj się ze mną pod adresem annakowalczyk99@wp.pl

Anna Kowalczyk

Od 10 lat mieszkam na mazurach. Uczę angielskiego, jest to moje hobby i sposób zarabiania na życie. Z zafascynowaniem zgłębiam tajemnicę autyzmu wczesnodziecięcego ze względu na zaburzenie mojego synka Jakuba.

Komentarze