Duchowość

Przebacz i uwolnij siebie!

PIU_new

Przebaczenie to prezent zrobiony samemu sobie gdy zostałeś skrzywdzony.

Kiedy zostałeś skrzywdzony masz wiele możliwości jak na to zareagować. Jedną ze wspanialszych rzeczy w życiu jest to, że mamy wolny wybór to znaczy, że możemy wybrać jak zareagujemy na to co nam się przydarzy. Wybierając reakcję możemy obrócić nawet złe wydarzenie na dobre. W tej książce przeczytasz wiele prawdziwych historii ludzi, którzy przebaczając zamienili straszliwe tragedie w życiowy sukces.

W życiu ważniejsze jest wiedzieć dlaczego coś robimy niż jak to zrobić. Zwykle ludzie nie zgadzają się z tym stwierdzeniem więc pozwól, że wytłumaczę. Otóż nie twierdzę, że jak nie ma znaczenia ale, że ważniejsze jest dlaczego. Dobrze to zobrazuje historia, która słyszałem. Mam znajomego prowadzącego własną działalność, która od kilku lat przynosiła mu niezły ale ciągle ten sam dochód. Trwało to do momentu, kiedy jego żona poważnie zachorowała – wykryto u niej nowotwór. Leczenie w najlepszych klinikach było kosztowne co sprawiło. Mój znajomy chcą ratować żonę, co zresztą mu się udało, zwiększył dochody z firmy trzykrotnie. Próbował tego przez lata, zastanawiając sie jak to zrobić, dopiero kiedy stanął przed silnym dlaczego ma to zrobić znalazł także odpowiedź na pytanie jak to zrobić. Przykład dość drastyczny ale pokazujący, iż silna motywacja jest kluczem do sukcesu w życiu.

Dlaczego więc powinniśmy przebaczać? Korzyści które odnosimy przebaczając są następujące:

Przebaczenie przynosi zdrowie psychiczne

Pewien człowiek oburzył się na budowlańca, który nie wykonał właściwie piwnicy i podjazdu w jego domu. A ponieważ mieszkał tuz obok niego, widywał go prawie codziennie. Za każdym razem kiedy go spotykał, niezadowolenie i złość wzbierały w nim coraz bardziej, aż przeżył załamanie nerwowe. Dopiero terapia – w której kluczową rolę odgrywało przebaczenie – pozwoliła mu wrócić do równowagi psychicznej.

Często na sesjach, które prowadzę ludzie doświadczają uzdrowienia emocjonalnego. Czym ono jest szczegółowo jeszcze opiszę ale teraz w skrócie powiem tylko, że polega ono na tym, że zostaje zabrany ból ze wspomnień, które były traumatyczne. Oczywiście człowiek pamięta dalej co się wydarzyło ale cierpienie towarzyszące danemu wspomnieniu zostaje usunięte.

Szczególnie w relacjach z bliskimi osobami. Wiele razy widziałem podczas spotkań jak ludzie opłakiwali brak miłości, którego doświadczyli w rodzinnych domach. Te skrzywdzone emocje, dopóki nie zostaną uzdrowione pchają człowieka w różne destrukcyjne zachowania, w skrajnych formach pchając do nałogów a nawet czynów samobójczych.

Dwie takie historie, które to zilustrują. Kiedyś na sesji była studentka, która zmagała się z myślami samobójczymi, po tym jak ojciec opuścił rodzinę. Trwało to kilka lat, podczas sesji została uzdrowiona i była w stanie zadzwonić do taty i powiedzieć, że mimo wszystko go kocha. Jej ojciec nie powrócił ale ona nawiązała z nim relację czego bardzo pragnęła. Kolejna historia dotyczyła chłopaka, który był bardzo nieśmiały. Jego ojciec zginął w wypadku i mama wychowywała go ciągle ostrzegając by uważał na siebie. Podczas sesji p[o raz pierwszy przełamał się aby powiedzieć coś publicznie i to był początek jego zdrowienia. Trwało to jakiś czas ale w końcu doszedł funkcjonowania bez poczucia lęku przed ludźmi, które zostało mu wpojone.

Brak przebaczenia może być też przyczyną między innymi: nerwic, lęków, depresji. I odwrotnie – przebaczenie wnosi w nasze życie wewnętrzny spokój, akceptację, zaufanie. Przebaczając zmieniamy nasz stan wewnętrzny. Pozbywamy się negatywnych emocji a w ich miejsce przychodzą pozytywne. Pozwala nam to cieszyć się życiem oraz budować zdrowe relacje, w których możemy zarówno dawać jak i otrzymywać miłość.

Jest to fragment mojej książki „Przebacz i uwolnij siebie”

Książka niestety jest niedostępna w sprzedaży, ale możesz za to wysłuchać darmowej audycji na powyższy temat:

http://www.kontestacja.com/?p=episode&e=2035

Natomiast inne moje interesujące wpisy możesz przeczytać  na:

http://andrzejburzynski.pl/

Andrzej Burzyński

Andrzej Burzyński – konsultant biznesowy, inwestor, autor. Autor książek: Produktywny Przedsiębiorca™ Od pasji do biznesu™ Życie pełne pasji Przebacz i uwolnij siebie™ Twórca programów szkoleniowych: Akademia Rozwoju Przedsiębiorcy™ Od pasji do biznesu™ Bogaty nauczyciel™ Przedsiębiorca pełen pasji™ Przemawiaj z pasją™ Influancer. Poprzez swoje kanały edukacyjne docieram do ponad 20 tysięcy osób miesiecznie. Audycje radiowe Przez 5 lat (2011-2016) prowadziłem cotygodniowe audycje w radiu Kontestacja. Program telewizyjny W 2017 roku prowadziłem program biznesowy "Alfabet przedsiębiorcy" w telewizji TBN Polska. Prywatnie mąż i ojciec dwóch synów.

Komentarze