Rozwój

Przełamywanie nawyku denerwowania się

Fotolia_68265264_XS - człowiek zestresowanyPo przeprowadzonych badaniach na 450 osób stwierdzono, że ludzie ci długo żyją ponieważ:

a)      zawsze byli zajęci czymś

b)      zachowywali umiar we wszystkim

c)      jedli niewiele i prosto

d)     czerpali z życia dużo uciechy

e)      wcześniej kładki się spać i wcześnie wstawali

f)       byli wolni od zmartwień i lęków, zwłaszcza lęku przed śmiercią

g)      mięli spokojne myśli, umysły i wiarę w Boga

 

Jeśli jesteś OSOBĄ, która łatwo denerwuje się, nie potrafisz sobie poradzić z utrzymaniem NERWÓW na wodzy, lęka się wszystkiego, jesteś OSOBĄ WIERZĄCA W BOGA lub też nie ;-), chciałbyś zmiany swojego nastawienia do życia, to mam dla Ciebie kilka ćwiczeń pomagających na oczyszczanie Twojego umysłu. Poniższe propozycje są sprawdzone przez wybitnych mentorów, którzy motywowali całe pokolenia ludzi m. In. Norman V. Peale.

„ Jeśli wierzysz, że możesz czegoś dokonać, to rzeczywiście możesz z Bożą pomocą.”

 

Oczyszczaj swój umysł ze zmartwień, lęków, strachu:

„ Z pomocą Boga uwalniam teraz swój umysł od całego niepokoju, wszystkich lęków, całego poczucia niepewności ( 5 x przed snem) .

 

Naucz się ćwiczyć w wierze, a staniesz się w tej dziedzinie ekspertem. Wówczas strach nie będzie mógł w Tobie żyć.

„ Można pościnać mniejsze troski, jak drobne gałązki z drzewa zmartwień i niepokoju, a dopiero potem zrąbać główny pień.”

„ Wierzę, wierzę, wierzę.”

„ Zdenerwowanie, to tylko szkodliwy nawyk psychiczny. Każdy nawyk można zmienić z Bożą pomocą.”

 

Stałeś się nerwowy przez praktykowanie denerwowania się. Możesz uwolnić się ćwicząc systematycznie w silniejszym nawyku, jakim jest wiara. Ćwicz się w wierze mówić 3 razy dziennie: „ Wierzę!”

 

„Składaj ten dzień, jak i każdy następny, swoje życie, rodziny, bliskich, pracę w ręce Boga.  W rękach Boga nie ma krzywdy, lecz samo tylko dobro. Cokolwiek się zdarzy, jeśli jesteś w rękach Boga, jest to Jego wola i jest dobre.”

 

Staraj się mówić coś pozytywnego do powiedzenia o wszystkich, o wszystkim co dotychczas mówiłeś / mówiłaś negatywnie.

 

Nigdy nie bierz udziału w rozmowie pełnej zdenerwowania i zmartwień. „ Wprowadź do rozmów zastrzyk wiary.”

 

Jeżeli jesteś skłonny / skłonna do zamartwiania się, denerwowania, negatywnych myśli, to znajdź w Biblii wszystkie fragmenty mówiące o wierze, nadziei, szczęściu, radości i chwale. Powtarzaj je.

 

Podtrzymuj przyjaźnie z ludźmi pełnymi nadziei. Zobacz ilu ludziom możesz właśnie Ty dopomóc w wyleczeniu się z nawyków denerwowania się. Pomagając im, pomagasz sobie bardziej.

 

Każdego dnia postrzegaj Siebie, jako żyjącego w przyjaźni i współpracy z Jezusem.

„ On jest ze mną.” ( x 3).

 

Nie zapomnij przekazywać tych wartościowych nauk bliskim, zwłaszcza tym najbardziej potrzebującym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Powodzenia, to naprawdę działa ;-)

 

 

 

Wojciech Maćkowski

Nazywam się Wojciech Maćkowski z wykształcenia jestem nauczycielem. Przez 7 lat pracowałem w szkole podstawowej w świetlicy szkolnej, następnie założyłem swoją działalność rozrywkową, którą zajmowałem się 5 lat. To jednak nie było moje powołanie. Po burzliwych latach „złego prowadzenia się” postanowiłem znaleźć moje prawdziwe JA. Odkryłem je, moje pasje, talenty całkiem niedawno biorąc udział w Akademii Rozwoju Człowieka w Gdyni u Pani Haliny, gdzie poznałem moje powołanie – bycie Trenerem Motywacyjnym, Motywatorem, Nauczycielem. Biorąc udział w konferencjach, rekolekcjach upewniłem się, co do mojego powołania. Poprzez różnego typu szkolenia w Akademii Rozwoju Człowieka, konferencje, szkolenia m. in. z Andrzejem Burzyńskim dokształcam się w tym kierunku, aby móc rozpocząć moje powołanie z młodymi i dorosłymi. Jedną z moich Pasji jest również prowadzenie bloga rozwojowego www.zycietopasjanamaxa.pl. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam!!!

Komentarze