Duchowość

Słowa życia i śmierci

3D Electric powerlines over sunrise Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że słowa które wypowiadamy mają w sobie moc. Jednakowo z naszych ust wychodzi przekleństwo i błogosławieństwo, często bez większej refleksji. Ileż to razy mówiłeś dziecku „jak zwykle nic nie robisz, jesteś leniwy, wszystko co złe to przez ciebie”. Czy kojarzysz złe słowa o szefie, sąsiedzie, innych kierowcach na drodze, „baran, dureń, idiota”, a może czasem rzucasz „mięsem” nie zastanawiając się nad skutkami. Psycholodzy mówią, że dobrze jest poprzeklinać bo to oczyszcza. Lepiej jest jednak zadbać o źródło i mieć pozytywne myśli niż zmagać się ze skutkami negatywizmów, które sami wytworzyliśmy.
W Japonii dr Masaru Emoto przeprowadził eksperyment na wodzie z okolic tamy, jest to woda zanieczyszczona. Na jednej z butelek nakleił kartkę z napisem „Dziękuję że jesteś, dziękuje za twoje istnienie”, na drugiej butelce przykleił kartkę z napisem „Jesteś głupia” . Oto co wytworzyło się w cząsteczkach wody po pewnym czasie.

Than yoiuyou fool Woda, która otrzymała dobre słowo, wytworzyła w sobie kryształ. Woda z przekleństwem, pokryła się nieregularną wibracją powstałą na całej strukturze.
Nie wiem jak wy ale ja mam takie przykre wspomnienie ze szkoły jak nauczyciel wypowiedział oceniające mnie niesprawiedliwie zdanie „nic dobrego z ciebie nie będzie” Poczułam się tak jakby całe moje ciało uległo skażeniu, zrobiłam się szara i brudna, a wcale taka nie byłam.Przypięto mi publicznie definicje, która była krzywdząca.
Jeśli taka jest moc słowa wobec maleńkiej cząsteczki wody, o ileż więcej możemy uczynić dla siebie, wypowiadając dobre słowo błogosławieństwa na naszym życiem, czy życiem innych ludzi. Faktem jest że w 60% składamy się z wody. :) Zabawny zbieg okoliczności.

 

Poniżej zamieszczam jeszcze film z eksperymentem dotyczącym ryżu. Do pierwszego pojemnika przez miesiąc dr Emoto mówił dobre słowa i dziękował za jego istnienie, do drugiego słowa potępienia i negatywizmy, trzeci kompletnie zignorował. W efekcje – pierwszy pojemnik zaczął kiełkowac, drugi zczerniał, a trzeci pokrył się pleśnią. Pomyśl jak traktujesz swoich bliskich, jakimi słowami ich otaczasz, jakie słowa wypowiadasz nad nimi? To tylko słowa prawda, a jednak warto się zastanowić nad ich przesłaniem.

 

Zachęcam do wypróbowania i podzielenia się refleksjami pod artykułem.

Więcej o samym projekcie Emoto możecie poczytać na,  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.732078393541741.1073741827.133331416749778&type=1


Jeśli chcesz skontaktować się ze mną pisz na adres: annakowalczyk99@wp.pl

Anna Kowalczyk

Od 10 lat mieszkam na mazurach. Uczę angielskiego, jest to moje hobby i sposób zarabiania na życie. Z zafascynowaniem zgłębiam tajemnicę autyzmu wczesnodziecięcego ze względu na zaburzenie mojego synka Jakuba.

Komentarze