Podróże

Tam się idzie siłą woli…

Są takie miejsca gdzie się nie idzie siłą mięśni, ale jest to możliwe tylko siłą woli.

Ostatnio uświadomiłam sobie, że chodzi nie tylko o miejsca, ale także o punkty w czasoprzestrzeni, momenty. Często bywa tak, że siłą woli osiągamy rzeczy, których pragniemy najbardziej, nie da się niczego przyspieszać ani przeciągać na swoją stronę jak liny. „Niestety” – mogłabym powiedzieć… ale czy czasem nie warto odmówić sobie czegoś tylko po to, żeby odsunąć to w czasie i otrzymać od losu ze zdwojoną siłą?

Ciężko… odmawianie sobie czegoś co przyzwyczailiśmy się dostawać już i natychmiast – trudna sprawa, ale wtedy właśnie siła woli i wiara w jej moc pozwala na miłe oczekiwanie na najlepsze :)

DSC05790 DSC08451

Te dwa zdjęcia zawsze przypominają mi właśnie o tym żeby powtarzać sobie „Cierpliwości!”. Pierwsze z nich zostało zrobione w Kolumbii, tuż za Bogotą. Pierwszy dzień niesamowitego okresu 4 miesięcy, przez Andy na rowerze. Przez cztery kraje, ponad 2 tys km. Nie raz mówiłam płacząc, że nie mam siły i nie dam dłużej rady, ale jednak siła woli i zaciętość tygrysa pozwoliła mi wyzwolić właśnie tę energię, którą kryje w sobie umysł a nie mięśnie. Drugie zdjęcie to Boliwia, jeden z najcięższych dni,  celem było oddalone o 120 km Villamontes, gdy niespodziewanie droga zmienia się nie do poznania a piach sypie w oczy naprawdę oprócz tej wiary nie ma nic…

szlakprzezswiat.pl

Magdalena Derejczyk - podróżniczka, szkoleniowiec, dydaktyk, life-surfer ... Znana z blogów: www.szlakprzezswiat.pl oraz www.szlakiswiata.blogspot.com Odwiedziła dotychczas 50 krajów. Przejechała 2 tys. kilometrów rowerem po Andach, pływała motorówką "na stopa", odwiedziła dwa razy głębszy kanion niż Wielki Kanion Kolorado, przejechała motocyklem najwyższą przejezdną przełęcz na świecie. W Indiach mieszkała ponad 6 miesięcy. Jej ostania podróż po Karaibach, Ameryce Południowej i Azji trwała 11 miesięcy i zaowocowała przerodzeniem się podróżowania w sposób na życie. Obecnie buduje świadomość świata podczas warsztatów i prelekcji dotyczących wielokulturowości i podróży, poszerzając horyzonty słuchaczy, budując ich postawę tolerancji i otwartości na świat.

Komentarze