Rozwój

Twoje fundamenty

fot. bubblews.com

fot. bubblews.com

Co zrobiłbyś, gdyś mógł teraz stać się tym kim chcesz? Jakie twoje cele by się teraz zrealizowały? Co zrobiłbyś, jeśli za pomocą jednego przełącznika, mógłbyś zmienić wszystkie twoje marzenia w rzeczywistość? Realizacja celów zależy od starań wkładanych w realizację swoich marzeń.

W naszym społeczeństwie oczekuje się natychmiastowych rezultatów. Śpieszymy się by dorosnąć, chcemy błyskawicznie schudnąć i dostać wszystko to, co chcemy w jak najkrótszym czasie. Jednak zwykle zapominamy, że trzeba w to włożyć mnóstwo zaangażowania i ciężkiej pracy. Bez fundamentów – determinacji i pasji, trudno jest zmobilizować się do niej. Wyznaczenie samych celów nie pomoże, szczególnie gdy są one podyktowane oczekiwaniami otoczenia. Co zatem zrobić, by rozpalić iskrę, która zapali w nas ogień zmian, który pozwoli zrealizować wyznaczone sobie cele?

Jedna rzecz jest pewna. Sukces nie przychodzi łatwo. Trzeba przejść przez żmudny proces, by go osiągnąć. Musisz być cierpliwy i mieć wiarę w to, że twoje marzenia mogą stać się rzeczywistością. Żyjąc z wizją tego co chcesz osiągnąć, stajesz się potężny. Nie ma siły większej niż chęć życia i realizacja swoich celów.

Na Dalekim Wschodzie rośnie drzewo nazywane Bamboo Tree. Potrafi ono urosnąć aż 50 cm w ciągu zaledwie 24 godzin, przez co może się wydawać, że jest to najszybciej rozwijające się drzewo świata. Jednak pomimo tak fenomenalnej prędkości wzrastania, nasiono drzewa potrzebuje aż 5 lat na adaptację w podłożu. Przez ten okres musi być stale podlewane i nawożone. Jeśli tego się zaniecha, obumrze.

Nasze marzenia i nasze cele muszą być pielęgnowane ja te chińskie rośliny. Musimy cierpliwie angażować się w konsekwentne działania przybliżające nas do wyznaczonego sobie celu. Możesz znaleźć się w punkcie, w którym masz już dosyć i chcesz zrezygnować. Jednak jeśli się nie poddasz, jeśli będzie wytrwale dążyć do celu, sukces w końcu nadejdzie. Jeśli w Twoim umyśle pojawiają się pesymistyczne myśli lub inni chcą cię zniechęcić, można to zmienić. Otocz się swoim osobistym zespołem wsparcia i wyklucz ze swojego otoczenia osoby, które Cię nie motywują. Pozwoli ci to uwolnić się od negatywnych myśli i w końcu zwyciężysz. Jak mówi Les Brown, jeden z moich ulubionych mówców motywacyjnych „nie dostaniesz w życiu tego, czego chcesz, dostaniesz to, kim jesteś”.

Twórca, inspirator i redaktor naczelny portalu "Polskie Piekiełko", redaktor naczelny portalu "Pełni Pasji".

Komentarze