Duchowość

Wartość SŁOWA

bibliaa„Mówienie jest srebrem, a milczenie złotem” zawiera w sobie pewną prawdę. SŁOWA mają MOC budowania i niszczenia tak samo, jak broń palna, z takim wyjątkiem, że na pierwszy rzut oka skutki jej nie są tak widoczne. Czas pokazuje, jak bardzo, to co zostało wypowiedziane zapuszcza w Nas korzenie i ma wpływ na nasze dalsze życie. Jeżeli chcesz chronić Siebie przed negatywnymi skutkami Mocy SŁÓW, to zacznij sam od Siebie stosowanie zasady przemyślanych SŁÓW. Pamiętaj, że wszystko cokolwiek zrobisz, czy będzie to jakiś czyn, czy SŁOWO, wrócą do Ciebie ze zdwojoną siłą! Jeżeli SŁOWO ma budować Twój potencjał, wzmacniać Ciebie, to tak samo Ty musisz innych Swoim SŁOWEM budować, motywować do zmiany, przemiany serca. „ A SŁOWO stało się ciałem i zamieszkało między nami”, to nie tylko jakaś tam staroświecka modlitwa Chrześcijan, ale prawda, która żyje i daje swoje OWOCE każdego dnia.

Musimy być tego świadomi, że mamy w Sobie wielką MOC, dzięki której możemy wiele wybudować w Nas oraz innych, jak również wiele zburzyć, zniszczyć dookoła. Bóg używał Swojego potężnego SŁOWA do stworzenia świata, człowieka. Jeżeli potrafisz sobie wyobrazić Wielkiego Boga, który stwarza dosłownie WSZYSTKO Swoim SŁOWEM, a w związku z tym my jako dziedzice Boga otrzymaliśmy Je i również mamy tą Moc WIELKIEGO STWARZANIA NIM pięknych i niepowtarzalnych rzeczy.

Gdyby współczesny człowiek wierzył i rozumiał, jak wielką i niepojętą ma broń w swoich ustach oraz gdyby był odpowiedzialny za Siebie i innych, to prawdopodobnie dwa razy by się zastanowił zanim cokolwiek „uczynił” nimi.

„ Na ustach głupich jest ich serce, w sercu mądrych są ich usta” ( Księga Syracha 21-26, 27) – po tym poznawajmy ludzi, którzy mają coś cennego i wartościowego do przekazania. Czasami mniej znaczy więcej, czasami trzeba nam przemilczeć pewne rzeczy, żeby nie zranić, czasami potrzebujemy dużo czasu, żeby cokolwiek powiedzieć. Niech jednak SŁOWO, które otrzymaliśmy „ w spadku” będzie POMOSTEM budującym piękne relacje między nami i wydobywające z naszego wnętrza TYLKO to, co najpiękniejsze i najszlachetniejsze.

Wojciech Maćkowski

Nazywam się Wojciech Maćkowski z wykształcenia jestem nauczycielem. Przez 7 lat pracowałem w szkole podstawowej w świetlicy szkolnej, następnie założyłem swoją działalność rozrywkową, którą zajmowałem się 5 lat. To jednak nie było moje powołanie. Po burzliwych latach „złego prowadzenia się” postanowiłem znaleźć moje prawdziwe JA. Odkryłem je, moje pasje, talenty całkiem niedawno biorąc udział w Akademii Rozwoju Człowieka w Gdyni u Pani Haliny, gdzie poznałem moje powołanie – bycie Trenerem Motywacyjnym, Motywatorem, Nauczycielem. Biorąc udział w konferencjach, rekolekcjach upewniłem się, co do mojego powołania. Poprzez różnego typu szkolenia w Akademii Rozwoju Człowieka, konferencje, szkolenia m. in. z Andrzejem Burzyńskim dokształcam się w tym kierunku, aby móc rozpocząć moje powołanie z młodymi i dorosłymi. Jedną z moich Pasji jest również prowadzenie bloga rozwojowego www.zycietopasjanamaxa.pl. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam!!!

Komentarze