Duchowość

Weź odpowiedzialność za własne błędy

Błędy - znak„ Bo nie ma na ziemi człowieka sprawiedliwego, który by zawsze postępował dobrze, a nigdy nie zgrzeszył.” ( Król Salomon, Koh 7,20)

Skrucha w Judaizmie oznacza POWRACANIE. Jest to skomplikowany proces przezwyciężania grzechu, który obejmuje wyartykułowanie jego (grzechu), oczyszczenie z niego oraz obietnicę unikania powtarzania go. Jeżeli przypatrzymy się pojęciu grzechu z perspektywy nie obejmującej jego moralnej strony, to powstanie nam BŁĄD! Tora mówi natomiast, że grzech, to coś więcej niż tylko niezastosowanie się do poleceń. To robienie czegoś, co jest sprzeczne z naszymi interesami. Dlatego ludzie nie przestrzegają Bożych Przykazań, bo uważają, że tak jest dla nich po prostu lepiej. Skrucha w odniesieniu do grzechu, może być zastosowana zarówno do naprawienia błędów w naszym biznesie, jak i życiu osobistym. Skruchę możemy zastosować do praktycznie WSZYSTKICH naszych poczynionych błędów.

Teraz weź sprawy w SWOJE RĘCE i ODPOWIEDZIALNOŚĆ za popełniony czyn. Weź pod uwagę, że każda rzecz, która teraz została przez Ciebie UCZYNIONA jutro pójdzie w ślad za Tobą. Dlatego poznaj, czy była ona zła, czy dobra, a następnie jeżeli trzeba, to napraw ją i nie odkładaj jej na później. Nie zwlekaj, ponieważ, to coś stoi pomiędzy Tobą …………( odkładanie), a SUKCESEM!!!

Gdy poznasz swój błąd, jej negatywne skutki, to musisz poznać  ERROR myślenia, który go spowodował.

Arogancja jest myśleniem o sobie, że jest się lepszym, większym niż inni. Poprzez nią nie rozpoznajemy błędów, złych skłonności istniejących w nas.

Naucz się przyznawać do swoich złych czynów zarówno sobie samemu, jak i tym, przeciwko którym zgrzeszyłeś. Jawne przyznanie się powoduje, że trudniej i głupiej jest nam wrócić do popełniania tych negatywnych czynów.

Gdy zrobisz ten krok, obiecaj Sobie, że tego więcej nie uczynisz! Błędy wcześniej popełnione mogą bardzo źle wpłynąć zarówno na STABILNOŚĆ Twojego przedsięwzięcia, jak i osób drugich.

Od dzisiaj niech GRZECH i ZAMIERZONY błąd będą Twoimi WROGAMI NR 1!!!

ROZUM i WOLNA WOLA są największymi DARAMI, jakie mogliśmy otrzymać od Boga. To dzięki nim jesteśmy w stanie dojść bardzo daleko, jak i szybko upaść.

Niech RACHUNEK SUMIENIA Twój i Firmy będzie stałym elementem wprowadzającym ŁAD do życia osobistego i biznesu.

Wojciech Maćkowski

Nazywam się Wojciech Maćkowski z wykształcenia jestem nauczycielem. Przez 7 lat pracowałem w szkole podstawowej w świetlicy szkolnej, następnie założyłem swoją działalność rozrywkową, którą zajmowałem się 5 lat. To jednak nie było moje powołanie. Po burzliwych latach „złego prowadzenia się” postanowiłem znaleźć moje prawdziwe JA. Odkryłem je, moje pasje, talenty całkiem niedawno biorąc udział w Akademii Rozwoju Człowieka w Gdyni u Pani Haliny, gdzie poznałem moje powołanie – bycie Trenerem Motywacyjnym, Motywatorem, Nauczycielem. Biorąc udział w konferencjach, rekolekcjach upewniłem się, co do mojego powołania. Poprzez różnego typu szkolenia w Akademii Rozwoju Człowieka, konferencje, szkolenia m. in. z Andrzejem Burzyńskim dokształcam się w tym kierunku, aby móc rozpocząć moje powołanie z młodymi i dorosłymi. Jedną z moich Pasji jest również prowadzenie bloga rozwojowego www.zycietopasjanamaxa.pl. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam!!!

Komentarze