Rozwój

Wszystko co robisz, rób z głową

Głowa2 Ja myślę czasami...Dzisiaj jest taka tendencja, że „robi się nic”, albo „robi się coś” bez konkretnego celu. Bombardowanie ludzi informacjami jest dzisiaj, jak chleb powszedni lub nawet tlen. Ludzie coraz bardziej żyją w chaosie dnia codziennego i wybierają to, co im ktoś narzuci myśląc, że podjęli trafną decyzję. Często człowiek kieruje się tzw. „ Polityką Tłumu” – gdzie większość ludzi zmierza, jak myśli i czyni masa, tak powinienem i ja robić! Nie zdają sobie sprawy z tego, że ten wybór jest złem, które w późniejszym czasie dotknie każdego człowieka, tylko wtedy wszyscy z osobna będą odpowiadać za swoją podjętą decyzję. W tym momencie nie będzie Tłumu, nikt nie wstawi się za nikim, żeby czasami nie ponosić konsekwencji z tą osobą. Ty poniesiesz tego konsekwencję!

Wszędzie, gdzie jest przekazywana informacja, tam mamy do czynienia z podejmowaniem decyzji. Jak mówi Pismo Święte: „ Co zasiejesz, to zbierzesz”. Nie będę skupiał się tutaj na takich przykładach, jak polityka, religia, kredyty, ale biznes, szkolenia, pieniądze, wolność finansowa. Nie jestem przeciwnikiem życia z portfelem wypchanym dużą ilością pieniędzy ( sam bym chciał mieć taki ;-) ), ale w sposobie, w jaki do tego podchodzimy – bardziej mieć niż być !

Człowiek źle ukształtowany, niedojrzały, nie rozwijający się, a przede wszystkim nie myślący jest łatwym łupem dla „szabrowników biznesowych”, którzy tylko czekają na naszą kasę. Trafnie określa to powiedzenie: „ Głupota ludzka nie zna granic”. Przyznam się, że sam jakiś czas temu byłem jednym z tych, co taka głupota ludzka do potęgi „N” ogarnęła. Na szczęście udało mi się z tego wyjść tracąc prawie wszystko, co zdobyłem. Widocznie to był jedyny sposób na to, żebym zaczął myśleć.

Dlatego cokolwiek robisz, zacznij od myślenia. Pozwoli Ci to, na zaoszczędzeniu dużo czasu na wpadkach i głupotach, których możesz ominąć. Rozwijaj się z głową a nie z Tłumem. Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić, to znajdź, szukaj osoby, która już do tego doszła .

„ Szukajcie, a znajdziecie!” Działaj i rozwijaj się!! Światu potrzebne są Osoby, które myślą i według tego działają, a nie tylko egzystują i „robią nic”.

Powodzenia na drodze do Rozwoju pełnego trafnych wyborów. ;-)

Wojciech Maćkowski

Nazywam się Wojciech Maćkowski z wykształcenia jestem nauczycielem. Przez 7 lat pracowałem w szkole podstawowej w świetlicy szkolnej, następnie założyłem swoją działalność rozrywkową, którą zajmowałem się 5 lat. To jednak nie było moje powołanie. Po burzliwych latach „złego prowadzenia się” postanowiłem znaleźć moje prawdziwe JA. Odkryłem je, moje pasje, talenty całkiem niedawno biorąc udział w Akademii Rozwoju Człowieka w Gdyni u Pani Haliny, gdzie poznałem moje powołanie – bycie Trenerem Motywacyjnym, Motywatorem, Nauczycielem. Biorąc udział w konferencjach, rekolekcjach upewniłem się, co do mojego powołania. Poprzez różnego typu szkolenia w Akademii Rozwoju Człowieka, konferencje, szkolenia m. in. z Andrzejem Burzyńskim dokształcam się w tym kierunku, aby móc rozpocząć moje powołanie z młodymi i dorosłymi. Jedną z moich Pasji jest również prowadzenie bloga rozwojowego www.zycietopasjanamaxa.pl. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam!!!

Komentarze