Kreatywność

Wymarzony dom poszukiwany

Czy zastanawiałeś się w jakim domu chciałbyś mieszkać? A może masz w wyobrażenie o swoim wymarzonym domu. Albo posiadasz już taki i tylko dopieszczasz szczegóły – jeśli tak to chętnie porozmawiałabym z Tobą, może wspólnie zrobilibyśmy wpis na ten temat.

Jeśli jednak jeszcze nie posiadasz posiadłości ani choćby jej szkicu w samej wyobraźni, to mogą zainteresować Cię przykłady domów o charakterystycznych stylach. Oglądając je możesz wpaść na trop tego co mogłoby Ci odpowiadać w przyszłości lub znajdziesz gotowy pomysł dla siebie.

Ukazuję dziś zdjęcia budynków mieszkalnych jednorodzinnych z jednego z białostockich osiedli plus jeden z innego miejsca. Budynki te są bardzo różnorodne, nie posiadają jednolitego stylu. Wybrałam takie, które są charakterystyczne i być może z którymś z nich możesz się utożsamiać. I ja mam swojego faworyta, bezkonkurencyjnego wg mnie wśród innych podanych przykładów.

A oto poniżej style różne różniste, który z nich pasuje do Ciebie?

| Styl 1 | dworkowy unowocześniony

Klasyka oswojona do dzisiejszych czasów, romantyczny dworek z elementami współczesnymi takimi jak: okna połaciowe, czy drzwi z przeszkleniami zamiast ciężkich wrót.

Dom 5

| Styl 2 | swojski a zarazem dostojny  w jednym

Estetyczny proporcjonalny budynek z symetryczną elewacją frontową. Dbałość o detal. Ponadczasowe materiały: cegła, drewno i dachówka ceramiczna.

 

Dom1

| Styl 3 | modernistyczny z ciepłymi akcentami

Surowa bryła składająca się z sześcianów., w tym jednego nadwieszonego. Materiały o ciepłych kolorach nadają nieco przytulności tj. imitacja drewna przez odciśnięty szalunek i pomalowany na brązowo oraz beżowy kamień elewacyjny.

Dom 2

| Styl 4 | nowoczesny apartamentowy

Skoncentrowana bryła z dobudowanym garażem, estetyczny czterospadowy dach o niskim spadku połaci.  Wysokie okna, nadające nowoczesności oraz współczesne materiały: panele elewacyjne z blachy,  grafitowo barwione dachówki ceramiczne, drzwi wejściowe z lustrem weneckim,  brama garażowa segmentowa oraz oświetlenie elewacyjne i systemy ochronne.

 

Dom3

| Styl 5 | kreatywnej elegancji

Zróżnicowana bryła sprawiająca, że dom o olbrzymiej powierzchni wygląda relatywnie na niewielki . Połączenie zimnych materiałów elewacyjnych z ciepłym naturalnym drewnem daje ciekawy efekt, grafitowy klinkier wydobywa ciepło drewna. Swobodne połączenie klasycznego dwuspadowego dachu z nowoczesną podstawą domu.

Dom4

 

Lubię przebywać w przestrzeniach z charakterem… takie miejsca przez swoje niecodzienne rozwiązania pobudzają do życia, dają do myślenia, inspirują.

Komentarze