Dziecko

Zachownie dziwne- kiedy sprzymierzeńscy staja się wrogami

diet  Intuicja rodzica jest niczym skarb w sytuacji kiedy
dzieje się coś dziwnego, niezrozumiałego,
zagadkowego.

  Dzieci niewerbalne, a takich w grupie autystyków jest
sporo, nie powiedzą co im dolega.

Zarówno dzieci komunikujące się nie stwierdzą u siebie, np. zakażenia pasożytami czy grzybem. Tak jak i my dorośli nie zawsze umiemy rozpoznać źródło naszego dyskomfortu- czasem niestrawność może być przyczyną ucisku kręgu na wątrobę czy żołądek.
Dobrze jest mieć przygotowaną listę czynników które weźmiemy pod uwagę w kwestii naszych rozważań i eliminować je podczas dochodzenia przyczyny. Podam przykład-u dzieci na diecie ważne są zapiski z posiłków (co dziecko jadło 1-2-3 dni wcześniej) , u alergików-gdzie się bawiło (czy była to łąka czy piaskownica) czy dotykało zwierząt i czy umyło ręce przed jedzeniem.

Miesiąc temu zachowanie mojego synka bardzo się pogorszyło. Zazwyczaj o tej porze roku dokucza mu alergia, jest rozdrażniony. Upał sprawia mu spory dyskomfort. A jednak nadal coś w jego reakcjach było nie tak.
Zrobiłam test na obecność pasożytów i okazało się, że w 70% jego ciało zainfekowane jest lambliami. W zasadzie można mówić o inwazji bo organy takie jak wątroba, śledziona czy drogi moczowe przestały funkcjonować sprawnie.

Dzieci autystyczne są bardzo podatne na infekcje grzybiczne i pasożytnicze z racji na to iż ich system odpornościowy nie funkcjonuje tak sprawnie tak jak u neurotypowego dziecka. Wynika to z zaburzeń trawienia (zobacz art. o diecie). Takie maluchy chorują często na zapalenie ucha lub infekcje górnych dróg oddechowych.
Bardzo ważne jest aby regularnie sprawdzać czy grzyby typu CANDIDA nie są zbyt namnożone oraz czy nie ma w organizmie dziecka pasożytów.

Zachęcam was do wprowadzenia na stałe do diety pestek z dyni-są pasożytobójcze. Nie każde dziecko lubi ich intensywny aromat. Ja dodaję je do ciasteczek i muffinek. Nie są wtedy aż tak wyczuwalne. Dla higieny organizmu polecam zrobić co 4-6 miesięcy kurację z kropli na pasożyty ojców Franciszkanów (do kupienia w internecie w herbarium ojców Franciszkanów) ponadto bezcenny propolis i sok z liścia oliwy-działają przeciw zapalnie i wzmacniają organizm.

A nam dorosłym na zdrowie dużo, dużo czosnku!!!

Stare przysłowie mówi :”kiedy dieta jest nieprawidłowa, medycyna staje się bezużyteczna,kiedy dieta jest poprawna -medycyna jest zbędna”


Jeżeli potrzebujesz skontaktować się ze mną, napisz na adres: annakowalczyk99@wp.pl

Anna Kowalczyk

Od 10 lat mieszkam na mazurach. Uczę angielskiego, jest to moje hobby i sposób zarabiania na życie. Z zafascynowaniem zgłębiam tajemnicę autyzmu wczesnodziecięcego ze względu na zaburzenie mojego synka Jakuba.

Komentarze