Rozwój

Zamieniam ŁATWE życie na WYMARZONE życie!

„To nie moja sprawa, co ludzie o mnie mówią i co o mnie myślą. Jestem, kim jestem i robię to, co robię. Niczego nie oczekuję i akceptuję wszystko. To sprawia, że życie jest łatwiejsze.”

Anthony Hopkins

Taka myśl mi pomaga, gdy chcę przeczekać, porozmyślać i nie dać się zdeptać, jednak wierzę, że nie chodzi w życiu o to, by było ŁATWE. Chociaż są momenty, gdy wydaje mi się, że właśnie łatwego życia chcę i potrzebuję, bo nie mam siły na nic innego poza łatwym życiem. Jednak wiem, że żyję po to, by moje życie było piękne, dobre, by było „wymarzone”. A nie TYLKO „łatwe”!

„Niczego nie oczekuję i akceptuję wszystko (…)”  TAK, ale tylko w odniesieniu do innych i losu – to pokora. JEDNAK OD SIEBIE WIELE WYMAGAM.

Jeśli zapytam siebie „Czego chcę od życia?”  i odpowiem  myślach coś w stylu „Chcę być … bla bla bla”, to tak naprawdę nie znaczy nic. Bardziej interesującym pytaniem jest  „Jakiego rodzaju problemów życzę sobie?”, „Z czym chcę się zmagać?”, „O co chcę się ścierać?”. To jest właśnie determinantą mojego życia. Więc niebawem, życzę sobie cierpieć z powodu …,  zamierzam się zmagać z …, i przechodzić poprzez … .

A Ty? wiesz już na jakie wyzwania szykujesz się w przyszłości?

szlakprzezswiat.pl

Magdalena Derejczyk - podróżniczka, szkoleniowiec, dydaktyk, life-surfer ... Znana z blogów: www.szlakprzezswiat.pl oraz www.szlakiswiata.blogspot.com Odwiedziła dotychczas 50 krajów. Przejechała 2 tys. kilometrów rowerem po Andach, pływała motorówką "na stopa", odwiedziła dwa razy głębszy kanion niż Wielki Kanion Kolorado, przejechała motocyklem najwyższą przejezdną przełęcz na świecie. W Indiach mieszkała ponad 6 miesięcy. Jej ostania podróż po Karaibach, Ameryce Południowej i Azji trwała 11 miesięcy i zaowocowała przerodzeniem się podróżowania w sposób na życie. Obecnie buduje świadomość świata podczas warsztatów i prelekcji dotyczących wielokulturowości i podróży, poszerzając horyzonty słuchaczy, budując ich postawę tolerancji i otwartości na świat.

Komentarze