Przejdź do treści
Strona główna » Cytaty motywacyjne

Cytaty motywacyjne

nastrojem i emocjami jest wiele, a każdy człowiek ma swój własny, który przynosi najlepsze efekty. Jednym z popularnych sposobów na motywację do działania i polepszenie nastroju są cytaty motywacyjne. Potrafią skutecznie odgonić złe myśli i zacząć działać w kierunku poprawy sytuacji.

Cytaty motywacyjne

Poniżej znajdziesz cytaty, które skutecznie zmobilizują cię do działania, a także poprawią nawet najgorszy dzień. Oto najbardziej motywujące cytaty:

  • „Czyń tylko to, co podpowiada ci serce” – może brzmi naiwnie i jest trochę oklepane, ale to najszczersza prawda, która pozwoli ci żyć szczęśliwie i zgodnie ze sobą. To, co podpowiada nam serce jest zazwyczaj najlepsze, zarówno dla nas, jak i dla ludzi z naszego otoczenia. Autorką tego cytatu jest Diana Spencer.
  • „ Rób to, co uważasz za stosowne. I tak zawsze znajdzie się ktoś, kto uważa inaczej…” – nie bój się podejmować decyzji i działać tak, jak uważasz za poprawne. Ile jest ludzi na świecie, tyle samo opinii na każdy temat. Zawsze znajdzie się ktoś, kto odczyta twoje zachowanie zupełnie odwrotnie niż zamierzasz. Autorką tego cytatu jest Michelle Obama.
  • „ W życiu nie zawsze wygrywają najmądrzejsi, najpiękniejsi i najbardziej przebojowi. Wygrywają ci, którzy postanawiają wygrać” – oczywiście, powyższe cechy zdecydowanie ułatwiają osiągnięcie celu. Jednak dosłowne uparcie się na sukces, zadziała tak jak samospełniająca się przepowiednia. Po prostu postanów sobie, że zrobisz to co zamierzasz, że osiągniesz cel. To sprawi, że będziesz pewny siebie i zaczniesz działać, starać się o swoje. To z kolei prowadzi do wygranej, osiągnięcia celu. Autorką cytatu jest Kamila Rowińska.
  • „Nigdy nie marnuj czasu, próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili cię nie zrozumieć” – często chcemy, aby ludzie nas rozumieli. Równie często jest jednak tak, że ludzie mają silne zakorzenione zdanie na pewne tematy i po prostu nie chcą znać ciebie, ani twoich pobudek do działania ani twoich celów. Nie warto zawracać sobie głowy takimi ludźmi, nie warto tracić czasu na coś, co jest bez sensu i nie przyniesie pozytywnych rezultatów. Autor cytatu to Dream Hampton.
  • „Nauczyłam się, że droga do postępu nie jest ani szybka, ani łatwa” – każda droga na której końcu stoi sukces, jest pełna wyrzeczeń. Wymaga wysiłku i trudu, pracy. Może to przerażająca wizja, jednak prawdziwa i jedyna słuszna. Warto jednak podejmować wysiłek, aby osiągnąć cele i być szczęśliwym, spełnionym człowiekiem. Nagroda będzie wielka. Autor tego cytatu to Maria Skłodowska – Curie.
  • „Twoje poczucie własnej wartości zależy tylko od ciebie. Nie musisz pozwalać nikomu mówić ci, kim masz być” – jeśli chcesz być szczęśliwy powinieneś zastanowić się nad wagą i znaczeniem tych słów. Jeśli uświadomisz to sobie, twoje życie będzie piękniejsze. Autorka tego cytatu to Beyonce.
  • „Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca ze zdwojoną siłą” – niektórzy mają skłonność do ignorowania swoich uczuć. Tymczasem są one bardzo ważne i warto, dla swojego zdrowia i dobrego samopoczucia, przepracować trudne sytuacje i nazywać emocje. Autor tego cytatu to J.K Rowling.
  • „Lepiej być nieszczęśliwą samotnie, niż nieszczęśliwą z kimś innym” – nie bój się odcinać od ludzi, którzy sprawiają, że czujesz się źle. Autorka to Marilyn Monroe
  • „Nigdy nie jest za późno – za późno by zmienić swoje życie, za późno by być szczęśliwym” – jeśli tak właśnie zaczniesz myśleć, twoje życie zmieni się bardzo i to na lepsze. Każdy wiek, każdy moment w życiu jest dobry na zmianę. Jeśli czujesz, że musisz coś zmienić, masz nowy pomysł na siebie – nie bój się tego realizować, a będziesz naprawdę spełnionym człowiekiem. Autorką cytatu jest Jane Fonda.

Zakończenie

Powyższe cytaty są piękne, ale co najważniejsze są również prawdziwe. Jeśli masz chwilę zwątpienia, potrzebujesz „kopa do działania” zajrzyj do nich i przemyśl o czym mówią. Cytaty są bardzo dobrym sposobem na odkrycie siebie na nowo, na spojrzenie na swoje życie w inny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *