Przejdź do treści
Strona główna » Dwa języki w życiu dziecka

Dwa języki w życiu dziecka

Pary, które składają się z osób różnych narodowości, w momencie przyjścia na świat dziecka stają przed trudnym wyborem. Jak wychować dwujęzyczne dziecko? Odpowiedź na to pytanie, wbrew pozorom, nie jest skomplikowana i wystarczy kilka prostych działań, aby twoje dziecko bezproblemowo posługiwało się dwoma językami.

Dwujęzyczne dziecko

Aby nauczyć dziecko dwóch języków, przede wszystkim pamiętaj o tym, aby ta nauka przebiegała naturalnie. Dziecko powinno mieć regularny kontakt z dwoma językami, a w odpowiednim wieku, możliwość regularnego posługiwania się nimi. Regularność to także kolejna ważna kwestia. Dziecko, nawet jeśli ma już kilkanaście lat, powinno wciąż posługiwać się zarówno jednym, jak i drugim językiem. Dzięki temu wciąż, mimo upływu lat, będzie świetnie posługiwało się obydwoma nauczonymi językami. Pamiętaj, że poza rozmową trzeba zadbać o inne formy przekazu. Warto kupić dziecku książki w obu językach, zaproponować odpowiednie filmy, od czasu do czasu posłuchać piosenek w języku, który nie obowiązuje w kraju waszego zamieszkania, ale również jest dla dziecka znany. Takie działania są bardzo skuteczne i niezbędne.

Zakończenie

Dwujęzyczne dziecko będzie miało w życiu o wiele łatwiej, niż dzieci, które posługują się jednym językiem. Będzie mogło swobodnie, w razie potrzeby, posługiwać się z ludźmi w wybranych językach, będzie miało pasję i możliwość rozwoju, a przy odpowiednim podejściu, dobrą zabawę. Jeśli chcesz, aby twoje dziecko było dwujęzyczne, nie wahaj się i podejmij odpowiednie kroki, które doprowadzą was do osiągnięcia tego ważnego celu. Znajomość dwóch języków na pewno nie zaszkodzi twojemu dziecku, a przyniesie mu wiele radości i korzyści w wielu sytuacjach życiowych. Jeśli nie wykluczasz przeprowadzki w strony partnera, znajomość dwóch języków będzie bardzo ważna. Dziecko, które zna oba języki rodziców od najmłodszych lat łatwiej zaaklimatyzuje się w nowym miejscu. Uniknie barier komunikacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *