Przejdź do treści
Strona główna » Jak podtrzymywać romantyczność w związku?

Jak podtrzymywać romantyczność w związku?

Romantyczność to bardzo ważny element każdego, szczęśliwego związku. Jeśli jest ona zachowana, a partnerzy nieustannie starają się i zdobywają swoje serca, czują się w nim bardzo dobrze. Niestety nawet najlepszy związek po jakimś czasie spotyka się z rutyną. Rutyna w związku potrafi bardzo namieszać, czasami prowadzi również do jego zakończenia. Brak zainteresowania, wspólnych tematów do rozmów i spędzania razem czasu w ciekawy sposób to bardzo niebezpieczna sytuacja, sygnał alarmowy, że coś powinno się zmienić.

Sposoby na romantyczność w związku

Rutyna w związku, którą często powoduje brak romantyczności, najczęściej dopada pary najczęściej z kilkuletnim stażem. Partnerzy w takim związku najczęściej mieszkają już razem, mają przeświadczenie, że wiedzą o sobie wszystko i nic nie jest w stanie już zaskoczyć. Niektórzy uważają także, że nie muszą już starać się o partnera. Taka sytuacja prowadzi do tego, że związek jest nudny, czasami się wypala. Dlatego bardzo ważne jest, aby zawsze, niezależnie od stażu w związku, dbać o drugą osobę. Ważne jest, aby partner wiedział, że jest ważny i chcemy go zdobywać. Najlepszym sposobem, na podtrzymanie dobrych relacji w związku jest zadbanie o romantyczność. Każdy, niezależnie od preferencji i poglądów lubi czuć się pożądany. Każdy lubi romantyczne chwile, niektórzy w większej, a inni w mniejszej dawce. Nawet pary z długoletnim stażem mają szansę na podtrzymanie romantyczności w związku. Oto kilka ciekawych sposobów:

  1. Wspólne oglądanie (romantycznych) filmów – takie filmy dla wielu są po prostu wzruszające. Miłosne historie przedstawione w tego typu filmach mogą zainspirować do refleksji nad swoim związkiem, a także dostarczyć pomysłów na sposoby okazywania uczuć drugiej osobie. Na niektórych takie filmy mają bardzo dobry wpływ. Motywują do większego zainteresowania partnerem i częstszego okazywania uczuć.
  2. Gry planszowe dla par – rodzajów takich gier jest mnóstwo i każdy może wybrać odpowiedni dla siebie wariant. Tego typu gry pozwalają na lepsze poznanie siebie nawzajem, nawet, jeśli wydaje ci się, że wiesz o drugiej osobie już wszystko. Są również wersje, które na nowo rozpalą ogień w waszej sypialni, co również ma duże znaczenie w związku.
  3. Komplementy – na początku zawsze jest ich dużo, z biegiem czasu niestety o nich zapominamy, a są one wciąż bardzo ważne. Powiedz swojemu partnerowi, że jest dla ciebie ważny, skomplementuj jego ubiór czy fryzurę. Dzięki temu partner będzie wciąż miał poczucie, że ci się podoba i nadal chcesz go zdobywać.
  4. Zaskoczenie – chodzi tutaj o przełamanie rutyny. Wyślij smsa swojej ukochanej osobie, gdy nie jesteście akurat razem, że na przykład bardzo tęsknisz i nie możesz doczekać się spotkania. Jeśli dodatkowo napiszesz, jak przewidujesz wasz wspólny wieczór druga osoba na pewno będzie zachwycona.
  5. Romantyczne chwile – należy o nich pamiętać, nawet jeśli nie macie dużo wolnego czasu. Przy odrobinie chęci na pewno uda ci się wygospodarować czas na romantyczne chwile. Może to być wspólna kąpiel, romantyczna kolacja albo po prostu seans filmowy w otoczeniu świeć i płatków róż.
  6. Pomysłowość – ta cecha przyda się w podtrzymaniu romantyczności w związku. Jeśli dawno nie byliście na pikniku w parku – wybierzcie się, jeśli nigdy nie byliście na koncercie – zróbcie to. Wyobraźnia, to jedyne co was ogranicza. Nawet najbardziej, w waszej opinii, dziwne formy spędzania czasu razem, mogą być cudowną przygodą.

Zakończenie

Sposobów na podtrzymanie romantyczności w związku jest bardzo dużo, wciąż pojawiają się nowe możliwości. Jeśli nie masz pomysłu, a żadna z powyższych inspiracji nie wydaje ci się odpowiednia być może warto zapytaj specjalistów od przeżyć. W galeriach handlowych często można trafić na wysepki przy których możesz kupić wyjątkowe pomysły na prezenty. Znajdą tam coś dla siebie zarówno fani mocnych przeżyć, jak i ci, którzy lubią tradycyjne formy spędzania czasu razem. Warto zadbać o romantyczność w związku, ponieważ jest to klucz to szczęśliwej relacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *