Przejdź do treści
Strona główna » Rejestracja spółki Warszawa – jak założyć własną firmę

Rejestracja spółki Warszawa – jak założyć własną firmę

Od marzeń do rzeczywistości – rejestracja spółki w Warszawie

Czy marzysz o własnej firmie? Jeśli tak, to nie zwlekaj, tylko zacznij działać. Przed Tobą wiele wyzwań, ale z dobrej woli, zaangażowania i odpowiednim przygotowaniu, z pewnością będziesz mógł rozpocząć swoją przygodę z przedsiębiorczością. Jak się stwierdzić? Przedstawiamy kompleksowy przewodnik, jak założyć własną firmę w stolicy Polski.

Planowanie

Przed przystąpieniem do działania, warto zastanowić się i doprecyzować pomysł na biznes. Dlaczego? Będzie to punkt odniesienia dla działań, jakie planujemy podjąć. Inwestorzy i partnerzy biznesowi obejrzą projekt biznesowy, czyli dokument, który odpowie na najważniejsze pytania, takie jak:
• jakie są koszty startowe?
• jaką wartość dodaną przyniesie firma?
• kto są potencjalni klienci?
• jakimi narzędziami firma ma zamiar uczyć się i rozwijać się?
• jaki będzie plan marketingowy?

Planowanie to bardzo ważna sprawa, aby uniknąć późniejszych problemów i nieporozumień związanych ze składaniem dokumentów rejestracyjnych, jak również optymalizacji działania firmy.

Nisko lub wysoko?

Niezależnie od tego, czy mamy już plan biznesowy, czy dopiero niedawno zaczął bratać z myślą o swojej firmie, trzeba zdecydować, jaki rodzaj spółki chcemy założyć. W Polsce mamy do wyboru kilka opcji, ale najpopularniejsze z nich to spółka z o.o. lub spółka akcyjna. Tutaj warto zdać się na prowadzącego działalność eksperta, który pomoże w wyborze najlepszego rozwiązania w zależności od specyfiki biznesu, jakim pragniemy wyróżnić się na rynku.

Dokumentacja

Gdy już wiadomo, co dokładnie chcemy zrobić i w jakiej postaci będziemy działać, należy zająć się składaniem dokumentów niezbędnych do rejestracji spółki w Warszawie. Przedsiębiorcy powinni przed wypełnieniem dokumentów:
• wybrać odpowiedni typ spółki,
• opracować i zatwierdzić założenia statutu czyli jak działać zgodnie z prawem
• wykonać wstępną weryfikację wpisu wpisując numer KRS, sprawdzając czy nie ma podobnych przedsiębiorstw funkcjonujących na rynku.
• wybrać siedzibę firmy, czyli adres, pod którym będzie prowadzona działalność

Czas na rejestrację

Rejestracja spółki w Warszawie odbywa się w KRS, czyli sądzie okręgowym. Pierwszym krokiem jest wypełnienie grupy dokumentów, następnie odpowiedni doradca i prawnik weryfikuje całą dokumentację i zgłasza przygotowanie wnoszenia odpowiedniej opłaty na rachunek KRS. Potem będzie już tylko czekać na KRS, który wyda postanowienie o wpisie do rejestru.

Podsumowanie

Założenie własnej spółki to wspaniała przygoda, ale wymaga odpowiedniego zaangażowania, przygotowania, a także wiedzy praktycznej. Dlatego warto na samym początku zdecydować o planie biznesowym, doprecyzować cel, ale tez uważnie zastanowić się nad wyborem rodzaju spółki, który podkreśli specyfikę działania naszej firmy. Warto też zadbać o wskazanie odpowiedniej siedziby i złożenie dokumentów rejestracyjnych. Po dokonaniu tych czynności, można cieszyć się faktem, że w stolicy od dzisiaj funkcjonuje nasza spółka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *